Po 3 miesiącach od daty premiery swojej drukarki 3D – The Form 1, Formlabs wprowadziło do oferty drugi materiał do druku – Szarą Żywicę („Grey Resin„). Generalnie pod względem właściwości fizycznych nie odróżnia się on znacząco od Przezroczystej Żywicy („Clear Resin„), jedyną różnicą jest kolor. Wg Formlabs, modele drukowane z szarej żywicy będą przypominały modele z ABS po obróbce w oparach acetonu. Jego dodatkową zaletą ma być lepsze wyeksponowanie detali obiektu, bez potrzeby dodatkowego malowania.

Tak naprawdę to co zostało teraz osiągniete, to realizacja założeń z kampanii Kickstarterowej firmy. Od samego początku szara żywica miała być podstawowym materiałem do druku, ale z uwagi na bliżej nieokreślone problemy produkcyjne, nie udało się jej dostarczyć do sprzedaży w momencie premiery samej drukarki. Chociaż przezroczysty materiał był efektowny, to na dłuższą metę słabo się sprawdzał, ponieważ pół-przezroczystość wydrukowanych modeli zatracała wysoki stopień szczegółowości wydruków 3D.

Nowy materiał będzie gotowy do wysyłi w przeciągu trzech tygodni i w pierwszej kolejności otrzymają go właściciele drukrek 3D. Cena w dalszym ciągu będzie wysoka i wyniesie 149$ za 1 litr czyli niespełna 500 PLN.

Źródło: www.formlabs.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like