Kierunek rozwoju branży produkującej filamenty to nie tylko nowe, przemysłowe tworzywa do zadań specjalnych. Kiedy wielkie koncerny spędzają czas na szukaniu najbardziej optymalnego połączenia trwałości z odpornością mechaniczną i chemiczną, realizowane są projekty, w których najważniejszą cechą materiału do druku 3D jest jego… wygląd.

Kilka dni temu na platformie Kickstarter wystartowała kampania linii filamentów Graft Milk – pierwszych w swoim rodzaju materiałów, które twórcy określili mianem artystycznych filamentów. Tym, co wyróżnia materiały dedykowane artystom to starannie dobrane kolory, które idą w parze z matowym wykończeniem. Takie połączenie niecodziennych odcieni i właściwości nadaje wydrukom estetyczny sznyt, który podkreśla artystyczne bryły.

Jak przyznają autorzy, materiały dedykowane są osobom ze świata sztuki, które nie boją się zabawy formą i szukania niekonwencjonalnych sposobów realizacji pokładów swojej kreatywności. Jako przewagi swoich materiałów twórcy podają fakt, że ich linia Graft Milk koresponduje z naturalnymi tworzywami (jak kamień czy ceramika), wyróżniając się harmonicznym wyglądem i matowym wykończeniem powierzchni. Co więcej, materiały pozwalają na druk 3D precyzyjnych modeli, gdzie  właściwe odwzorowanie szczegółów ma kluczowe znaczenie.

Filamenty tworzone na bazie PLA dostępne są obecnie w dziesięciu wersjach kolorystycznych, które podzielono według takich kryteriów jak nasycenie, głębia koloru, neutralność odcienia czy jego temperatura.

Kampania Kickstarterowa wystartowała potrwa do 28 października – jak dotąd udało się zebrać 15% założonej kwoty (10.000 USD).

ZOBACZ: Matowa wersja PLA od SpiderMaker

Źródło: kickstarter.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like