Jelwek to firma, której nikomu kto choć trochę orientuje się w polskiej branży niskobudżetowych drukarek 3D przedstawiać nie trzeba. Producent super tanich zestawów do samodzielnego montażu – Jelwek Prusa i3 i Jelwek Prusa i3 XL, zdobył spory rozgłos w Polsce i na świecie z początkiem bieżącego roku swoją kampanią na Indiegogo, w której zbierał fundusze na rozwój dość nowatorskiego w postaci zegarków, drukowanych z kompozytu PLA i drewna – Jelwek Watch. Chociaż ostatecznie firmie nie udało się zdobyć pełnej kwoty wnioskowanego dofinansowania, zegarki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Później pojawiła się kampania na polskim Wspieram.to. Teraz (w końcu) trafiają do otwartej sprzedaży i można je kupować bezpośrednio ze strony Jelweka.

Jewlek Watch to iście zegarmistrzowska robota. Oprawka oraz pasek są w całości wydrukowane na drukarkach 3D z dość trudnych w drukowaniu materiałów – holenderskiego woodFill z colorFabb oraz niemieckiego Laywoo-D3. Są wyposażone w japońskie mechanizmy firmy Miyota, które są stosowane również przez firmę Citizen. Oprócz wskazówek odmierzających czas, zegarki są wyposażone w datownik. Spód koperty posiada logo firmy „wpuszczone” w jej wnętrze. Całość jest zapakowana w atrakcyjne pudełko, a do każdego zegarka jest dołączany ręcznie wypisywany certyfikat autentyczności.

Jelwek Watch występują w dwóch wariantach kolorystycznych – jasnym i ciemnym. Chociaż są dość masywne, fantastycznie prezentują się na ręku. Co więcej, jako szczęśliwy posiadacz takiego zegarka, mogę powiedzieć, iż Jelwek Watch wywołują niesamowite wrażenie na innych ludziach 🙂 Zegarki są przewidziane głównie dla mężczyzn ale nie ma przeciwwskazań do używania ich przez kobiety. Jako, że są wykonywane na drukarkach 3D, można dowolnie regulować długość bransolety.

Jelwek Watch 02

Koszt zegarka wynosi 299 PN brutto, bez względu na wariant kolorystyczny (chociaż znając specyfikę druku 3D z Laywoo-D3 uważam, iż ciemniejsze powinny być zdecydowanie droższe…). Czas oczekiwania na zegarek wynosi do 5 dni roboczych. Warto również wspomnieć, iż o ile za druk 3D elementów zegarka odpowiada Jelwek, same zegarki są montowane przez profesjonalnego zegarmistrza, nie ma zatem tu mowy o amatorskiej produkcji.

Źródło: www.jelwek.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

6 Comments

 1. Już miałam zapytać o szkiełko i …oko 🙂

  1. Szkiełko jest, ale niestety nie zostało wydrukowane 🙂

 2. Artykuł sponsorowany? 😛

  1. Nie. Dlaczego miałby nim być? Dlatego, że w ogóle powstał? A gdzie indziej miałaby pojawić się tego typu informacja? Na Onet.pl? News trafił tam gdzie powinien – czyli do INFORMACJI BRANŻOWYCH w jedynym serwisie branżowym polskiej branży druku 3D.

   A może dlatego, że napisałem, że zegarek jest fajny? Tyle tylko, że naprawdę mi się podoba, i nie spotkałem jeszcze osoby, która nie byłaby nim zachwycona gdy go prezentowałem? A czynię to często na szkoleniach lub prezentacjach, pokazując jako jedno z wielu zastosowań technologii druku 3D. Kurczę, ludzie robią sobie zdjęcia tego zegarka smartfonami, żeby pokazać znajomym…

   Byłbym w stanie zrozumieć tego typu zarzut gdyby tego typu zegarków było na rynku zatrzęsienie, a ja z niewyjaśnionych względów faworyzowałbym właśnie jeden z nich? Tyle tylko, że Jelwek Watch jest jedyny w swoim rodzaju, a na dodatek jest produktem polskim, tworzonym przez grupę młodych, zdolnych ludzi, którzy zamiast robić w zagranicznym korpo albo wyjechać do UK, działają w ekstremalnie niszowej jak na nasz kraj branży, wymyślając tego typu innowacyjne projekty.

   Uważam, że należy wspierać tego typu projekty i inicjatywy. A co do kwestii finansowania tego typu artykułów, to po tego typu komentarzach łatwo poznać osobę, która nie ma wiedzy jak naprawdę wygląda ta branża i jakie pieniądze w niej cyrkulują…

   PS: acha, ten znak na końcu „:P” nic nie zmienia.

   1. mogę potwierdzić słowa Pawła, do nas bardzo często przychodzi telewizja, różne wycieczki, czy goście z firm z nami pracujących w Technoparku, żeby tym wszystkim ludziom pokazać co można zrobić z drukarki, to oprócz pokazania niezliczonej ilości wazoników itp, ten zegarek stanowi fantastyczny przykład, ze druk 3D służy do czegoś więcej niż do druku zabawek.

   2. Przeciwnie, znaczek „:P” zmienia wiele.
    Tyle niepotrzebnych słów…
    Za wiele emocji z powodu zegarka.

Comments are closed.

You may also like