Relacje z eventów

MakerSpace by Omni3D w Łodzi

W czwartek 24 października w klubie Owoce i Warzywa odbył się kolejny MakerSpace. Spotkanie prowadzili Dawid Pacha z Fantastisch.com – inkubatora dla designerów oraz Bartek Barłowski i Kamil Dziadkiewicz z Omni3D. MakerSpace`y, to wspólny projekt Omni3D i Fantastisch.com skierowany do osób zainteresowanych drukiem 3D oraz designem i projektowaniem przestrzennym. Do tej pory tego typu eventy odbyły się już w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Łódzki event cieszył się sporym zainteresowaniem, do klubu w którym miał miejsce przybyło kilkadziesiąt zainteresowanych tą tematyką osób.

Bartek Barłowski przemawia, oświecony Kamil Dziadkiewicz wraz z resztą publiczności - słucha...

Bartek Barłowski przemawia, oświecony Kamil Dziadkiewicz wraz z resztą publiczności – słucha…

Dawid Pacha opowiadał o wynalazkach i swoim serwisie. Bardzo ciekawą innowacją, o której mieliśmy okazję się dowiedzieć, był wyjątkowy rower wyprodukowany przez Polaków – brak łańcucha, pedały w przednim kole i łatwość składania to elementy wyróżniające ten wynalazek. Bartek Barłowski, jeden ze współzałożycieli Omni3D, opowiedział nam o bardzo ciekawym projekcie firmy a mianowicie druku turbin wiatrowych. Omni3D wydrukowało niedawno prototyp i planuje ze swoim projektem wejść na jeden z serwisów crowdfundingowych by rozpocząć dalszą produkcję. Bartek zaprezentował również i opowiedział uczestnikom o najczęściej spotykanych materiałach do druku.

Kamil Dziadkiewicz – czyli Reality Maker, rozważał czy drukarki 3D (a raczej roboty 😉 ) będą kiedyś równie popularne jak jak zwykle drukarki.

Kamil Dzidkiewicz podczas swojej prezentacji. Po prawej stronie słucha go Bartek Barłowski

Kamil Dziadkiewicz podczas swojej prezentacji. Po prawej stronie słucha go Bartek Barłowski

Po części oficjalnej i prezentacji drukarki w akcji rozpoczął się właściwy MakerSpace czyli wymiana myśli i pomysłów między uczestnikami i prowadzącymi. Zainteresowanie spotkaniem a szczególnie częścią już mniej oficjalną było naprawdę duże. Aby zadać pytanie prowadzącym trzeba było stać w cale niemałej kolejce. Mamy nadzieję, że kolejne MakerSpace’e będą cieszyły się równie dużym (jaki nie większym) zainteresowaniem.

Agnieszka Goławska
Z zawodu i wykształcenia związana z branżą marketingu i IT.

  14 Comments

  1. Felixa pokazywali czy Omni? A sorry Omni made by Felix ?:)

   1. Nie mogę zgodzić się z tym porównaniem. Felixy mają ramę w kolorze stalowym, a RapCrafty w czarnym!

   2. wow – pierwszy raz słyszę ten żart – hilarious! ;P

    1. Żart? Popatrz na Felixa później popatrz na Omni 🙂 Myślę że autorowi Felixa nie było tak do śmiechu, po tym jak się obnosicie że swoim „innowacyjnym” designem – pierwszy raz usłyszałem ten żart, był dobry! 😛

     1. Z niczym się nie 'obnosimy’ – pracujemy, sprzedajemy, udoskonalamy, projektujemy 🙂

      1. http://www.indiegogo.com/projects/ditto-3d-printer

       To zrobiliście następną popisówkę, żenada Panowie i Panie, żenada…

      2. Radzę spojrzeć na mechanizm a nie na obudowę – ten działa po prostu jak Ulti.

  2. Ekipie z Centrum Druku 3D dzięki i pokłony za przybycie, wieczór był świetny a do tego jakąś godzinę po zakończeniu nagle pojawiła się wycieczka licealistów z Zakopanego, którym zrobiliśmy dodatkową prezentację o podstawach druku 3D! 🙂

   1. Ekipa CD3D dziękuje za ciekawe prelekcje i sympatyczne dyskusje po wykładach 🙂 Życzymy powodzenia w UK!

    1. Trzymajcie kciuki, bo okazało się to być morderczym przedsięwzięciem. Reality Maker biega po firmie robiąc 18 rzeczy jednocześnie 😉

     1. Trzymamy! Liczymy również na relację Reality Maker’a z Londynu 😉

      1. Dziś z Pawłem będziemy knuli 😀

  3. Dziękuję za relację!

   1. My dziękujemy za bardzo ciekawy wykład. Szczególnie w pamięć zapadł nam rower bez łańcucha, jesteśmy pod wrażeniem pomysłu.

  Comments are closed.

  You may also like