Markforged wprowadził do oferty nową, przemysłową drukarkę 3D do metalu – PX100, która powstała we współpracy z przejętą w zeszłym roku firmą Digital Metal. Według producenta, Markforged PX100 jest przełomową maszyną w obszarze technologii natryskiwania spoiwa (Binder Jetting) w obszarze aplikacji produkowanych z metali. Dzięki najwyższemu poziomowi precyzji i niezawodności system umożliwia seryjną produkcję bardzo szerokiego spektrum aplikacji – począwszy od komponentów przemysłowych po części medyczne i towary konsumpcyjne.

PX100 jest wyposażone w 70.400 dyszy drukujących, pracujących z kroplami 2 pl przy 15,5 kHz. Obszar roboczy to 250 mm x 217 mm x 186 mm. Aby zapewnić precyzję i dokładność, zamiast napędów pasowych i śrub zastosowano silniki liniowe i łożyska powietrzne. Wszystkie ruchome części mają dokładność 1µm, co zapewnia doskonałą stabilność i powtarzalność. Aplikator precyzyjnie nakłada równe warstwy lepiszcza, a rozdzielczość to 8000 x 1600 DPI. Rezultatem są niezawodne, szczegółowe części, za każdym razem.

Zdaniem Markforged te cechy nowej drukarki 3D pozwalają na seryjną produkcję komponentów o najbardziej złożonych strukturach geometrycznych, skomplikowanych detalach wewnętrznych, a nawet zintegrowanych częściach. Specyfika technologii Binder Jetting sprawia, że nie są wymagane żadne struktury podporowe, co zwiększa swobodę projektowania części i zwiększa produktywność. Pozostały, nie zespojony w trakcie procesu produkcyjnego materiał jest niemalże w 100% możliwy do ponownego użycia.

Dystrybutorem Markforged Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może zmienić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.markforged.com


Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like