Mimo, że zeszłe targi TCT Show w Birmingham nie obfitowały w premiery czy innowacje, to kilka z nich skutecznie przykuło uwagę użytkowników rozwiązań addytywnych. Jednym z nich jest nowy moduł oprogramowania symulacyjnego dedykowanego technologii druku 3D z metalu, zaprezentowanego przez Materialise.

Oprogramowanie umożliwia producentom tworzenie wirtualnych symulacji w celu identyfikacji miejsc awarii i zmniejszania tym samym ryzyka niepowodzenia podczas wytwarzania addytywnego złożeń. Według danych publikowanych przez producenta, średnio 15 procent procesów druku 3D z metalu kończy się niepowodzeniem, generując tym samym straty zarówno czasu i materiału. Stworzona za pośrednictwem programu wirtualna symulacja sprawia, że pierwszy wydruk może być jednocześnie ostatecznym, bez konieczności nanoszenia poprawek.

Jako główne kryterium świadczące o wyższości rozwiązania proponowanego przez Materialise wymieniana jest intuicyjność i łatwość obsługi, nie wymaga również specjalistycznej wiedzy inżynieryjnej ani dedykowanej stacji roboczej o wysokiej mocy obliczeniowej

Soft w połączeniu z oprogramowaniem Magics umożliwia również automatyczne generowanie supportów a także odpowiednią orientację detalu w obszarze roboczym. Jak mówi Stefaan Motte, wiceprezes i dyrektor generalny działu oprogramowania Materialise,  oprogramowanie pozwalające na wykonywanie symulacji pomoże obniżyć koszty produkcji – pełen pakiet rozwiązań proponowanych przez firmę będzie niezastąpioną pomocą w zwiększaniu produktywności i wydajności.

Źródło: 3dprint.com

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w Materialise