Modix prezentuje gigantyczną, modułową drukarkę 3D MAMA, z obszarem roboczym aż do 2x5x1 metra!

0

Modix – izraelski producent wielkoformatowych drukarek 3D typu FDM / FFF, zapowiedział premierę nowego urządzenia o dość oryginalnej nazwie: MAMA (Modular Additive Manufacturing Assembler – Modułowy Asembler do Wytwarzania Przyrostowego). Jego główną funkcjonalnością jest możliwość stosunkowo łatwej rozbudowy w celu zwiększenia obszaru roboczego – z nominalnego 100 x 100 x 100 cm, użytkownicy mogą przejść do gigantycznego jak na technologie przyrostowe obszaru na poziomie 200 x 500 x 100 cm (2 x 5 x 1 metra!).

Przy tak dużych gabarytach, Modix MAMA drukuje bezpośrednio z granulatu, za pomocą przemysłowych wytłaczarek do granulatu w rodzaju Typyzm produkcji Dyze Design wyposażoną w filtr wysokoprzepływowy i Pulsar, która może ekstrudować przez głowicę drukującą nawet 2,5 kg tworzywa na godzinę. Mogą one również osiągać temperaturę do 500°C, co z powodzeniem wystarczy do topienia nawet najbardziej specjalistycznych termoplastów.

Według Modix, dedykowanymi odbiorcami na drukarkę 3D MAMA będzie przemysł motoryzacyjny, lotniczy i morski, gdyż za jej pomocą będzie można szybko wytwarzać duże prototypy i części produkcyjne. Co ciekawe, urządzenie będzie sprzedawane w postaci zestawu do samodzielnego montażu. Drukarka 3D będzie miała swoją oficjalną premierę w przyszłym tygodniu, na targach Formnext we Frankfurcie nad Menem.

Źródło: www.3dprinting.com

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.