Już jutro, 13 listopada polski producent filamentów ROSA3D po raz pierwszy zaprezentuje nowy materiał, łączący w sobie wysoką wytrzymałość termiczną z właściwościami biodegradowalnymi.

Blisko rok temu ROSA3D włączyła do swojego asortymentu filamenty do druku 3D w technologii FDM. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji producent jest w stanie precyzyjnie kontrolować proces podawania tworzywa, jego średnicę oraz tolerancję wymiaru. Pierwszym tworzywem, które ROSA3D wprowadziła na rynek było tworzywo PET-G, o stosunkowo niewielkim skurczu, które pozwala na wydruki wielkogabarytowe.

Teraz oferta poszerzyła się o materiał BioCreate, który charakteryzuje się łatwym procesem druku 3D (jak PLA) przy jednoczesnym niskim skurczu, co umożliwia druk na każdej otwartej drukarce 3D.

Specyfikacja techniczna materiału:

  • materiał biodegradowalny, ulega rozkładowi w środowisku naturalnym w warunkach beztlenowych (kompost),
  • bezzapachowy,
  • dopuszczony do kontaktu z żywnością,
  • średnica – 1,75 mm,
  • zalecana temperatura druku 210 – 240°C,
  • zalecana temperatura stołu: 60-80°C,
  • wytrzymałość termiczna wydruków do 120°C,

Materiał dobrze odwzorowuje szczegóły. Jak deklaruje producent, za sprawą odporności temperaturowej filament odpowiada na szerokie zapotrzebowanie przemysłu, pozwalając na wykorzystanie zarówno w szybkim prototypowaniu, jak i w produkcji gotowych wyrobów.

Materiał jest dostępny w przedsprzedaży w kolorze białym, w szpulach o masie 500 g.

ROSA3D pojawi się również na tegorocznych targach formnext. Przedstawicieli firmy znajdziecie na Hali 12.1, stoisko A11.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like