Nexa3D zaprezentowała na zeszłotygodniowych targach Formnext we Frankfurcie nad Menem oprogramowanie Nexa AI, opracowane w celu automatyzacji przepływu pracy dla superszybkich, fotopolimerowych drukarek 3D XiP Pro. Nowa platforma upraszcza proces wytwarzania przemysłowego – od przygotowania plików produkcyjnych, po obróbkę końcową. NexaAI jest skierowana przede wszystkim do klientów przemysłowych, dla których kluczowa jest gwarancja powodzenia każdego uruchomionego wydruku, co oprogramowanie ma zapewniać. Podstawowy moduł platformy jest dostępny już teraz, a kolejne funkcje i aktualizacje pojawią się w dalszej części bieżącego roku.

Nexa AI pomoże usprawnić i zautomatyzować przepływ pracy podczas procesu druku 3D, zapewnia zdalne monitorowanie i zarządzanie pracą drukarki 3D, umożliwiając jednocześnie wykrywanie błędów procesowych oraz interwencję w celu ich naprawienia w czasie rzeczywistym. Według firmy pomoże to użytkownikom zmniejszyć zużycie materiałów, obniżyć koszty pracy i zwiększyć wydajność produkcji.

Wykorzystując sztuczną inteligencję platforma będzie z każdym kolejnym wydrukiem zwiększać swoją wiedzę na temat realizowanych zadań, dzięki czemu wydajność i skuteczność platformy będzie sukcesywnie rosnąć. Nexa AI będzie uczyć się na podstawie wydruków realizowanych przez danego użytkownika lub – jeśli będzie korzystać z niej za pośrednictwem chmury, na podstawie skumulowanych danych generowanych przez szeroką bazę użytkowników drukarek 3D XiP Pro.

„Aby naprawdę skalować produkcję przyrostową, powtarzalność i niezawodność procesu są priorytetowe. Do tej pory drukarki 3D były w stanie stworzyć wszystko, ale same niczego się nie uczyły. Wierzymy, że Nexa AI w istotny sposób zmieni ten paradygmat. Możliwość włączenia fizyki procesu druku 3D do inteligencji drukarki 3D to ogromny krok naprzód w zrozumieniu każdego aspektu produkcji przyrostowej części” – powiedział Izhar Medalsy, dyrektor ds. technologii Nexa3D. „Platforma Nexa AI integruje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe z produkcją przyrostową, optymalizując orientację kompilacji, redukując straty materiałowe i minimalizując przetwarzanie końcowe. Dane są gromadzone przy każdym wydruku, a następnie wykorzystywane do ciągłego ulepszania i dalszej optymalizacji parametrów. Pozwoli to zapobiegać takim zjawiskom, jak nieudane wydruki, nieoptymalne struktury podporowe, lepsza prędkość druku 3D, czy nieefektywne przetwarzanie końcowe”.

Wyłącznym dystrybutorem Nexa3D Polsce jest 3D Phoenix.
Zapytaj co może usprawnić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.nexa3d.com
Zdjęcie: www.businesswire.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like