Dziś mija 21 miesięcy od czasu rozpoczęcia działalności przez nasz serwis. Przez ten czas ewoluował on z prostego i skromnego bloga, w portal który posiada największy zasięg jeśli chodzi o druk 3D w kraju, jest cytowany przez czołowe serwisy zagraniczne piszące o tej technologii i jest zapraszany jako oficjalny partner medialny na wiele imprez poświęconych tej tematyce w Polsce i na świecie. Zakres naszych usług również stopniowo się powiększa i już wkrótce będziemy mieli przyjemność poinformować Was o kolejnych nowościach w naszej ofercie. Dziś z wielką radością chciałbym poinformować o dwóch rzeczach: nowej siedzibie naszego portalu oraz nawiązaniu współpracy z kilkoma czołowymi firmami z branży druku 3D w Polsce, których nazw nie trzeba nikomu przedstawiać!

Od 1 października 2014 nową siedzibą CD3D jest Łódzki Park Technologiczny w Łodzi, przy ul. Dubois 114/116 (lok. 1.28). To wyjątkowo prestiżowe miejsce, w którym swoje siedziby mają firmy prowadzące niezwykle innowacyjne i zaawansowane technologicznie projekty. To również siedziba BioNanoParku – jednego z najnowocześniejszych w Europie centrów badawczo-wdrożeniowych dla biznesu. Otoczenie w jakim się znajdujemy jest zacne i fakt, iż nasz portal otrzymał szansę dalszego rozwoju w tym miejscu napawa nas olbrzymią dumą. Przeszliśmy bardzo długą drogę od czasów „blogowania” i coraz więcej osób zaczyna to doceniać.

Równocześnie pragniemy poinformować, iż nawiązaliśmy współpracę z następującymi firmami z branży druku 3D w Polsce:

Szczegóły dot. zakresu współpracy z powyższymi firmami zostaną już wkrótce ogłoszone, na chwilę obecną możemy jedynie poinformować, iż będzie to miało ścisły związek z naszą działalnością szkoleniową. Toczą się również zaawansowane rozmowy, aby to grono powiększyło się o kolejne marki. CD3D współpracuje już w zakresie usług druku 3D z firmami Generum Sp. z o.o. – właścicielem marek Printila.com i druk.xyz oraz Gromar 3D. Jeśli chodzi o współpracę z firmą Rabbit Form, która prowadziła do tej pory dla nas szkolenia, to wygasła ona z dniem 30.09.2014 i nie będzie już kontynuowana.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

5 Comments

 1. Gratuluję nowej siedziby.
  Jak spojrzałem na zdjęcie to pomyślałem – taki portal to jest biznes,
  kilka miesięcy pracy i już jaka siedziba w podtekście własna 🙂 🙂 🙂
  I kto mówi, że na druku 3d się słabo zarabia 🙂
  Paweł miłej pracy i twórczej w nowym miejscu życzę.

 2. Super, gratuluję! Może parę fotek z tego jak się urządziliście?

  1. Comming soon… Nowości będzie więcej 😉

 3. Gratuluję kolejnego sukcesu! Widać że CD3D rozwija się szybko i z polotem. Zastanawiam się tylko nad jedną nurtującą mnie już od jakiegoś czasu sprawą. Mianowicie ostatnio Paweł zmieniłeś swoje poglądy bądź po prostu zacząłeś zarabiać realne pieniądze na druku 3d? Twoje wcześniejsze artykuły były raczej sceptyczne i nie promowały druku 3d, nieraz kpiące lub krytyczne wobec działań które teraz sam podejmujesz lub firm które teraz stanowią Twoją konkurencję. Im więcej działasz w tej branży tym mniej masz negatywne nastawienie a świeże artykuły brzmią niemalże jak hasła marketingowe do kampani którą zdaje się w ten sposób prowadzisz. A może jednak to nie przypadek? Jedno jest pewne przyczyniasz się do rozwoju tej branży ale prośba rób to w sposób bardziej obiektywny i uczciwy wobec konkurentów… Chyba,że zamierzonym jest podwójne dno tego portalu 🙂

  1. Michale, dziękuję serdecznie za komentarz. O ile zawsze bardzo doceniam krytyczne głosy, o tyle niektóre rzeczy które poruszyłeś wprawiły mnie w zakłopotanie…? Wydaje mi się, że moje podejście jest takie samo – realistyczne, maksymalnie jak tylko się da. Jeżeli piszę o kimś dobrze, to dlatego, że uważam że na to zasługuje. Jeżeli coś mi się nie podoba – krytykuję to. Podobnie jest z szeroko pojętym drukiem 3D, rynkiem jaki jest z nim związany i mechanizmami jakie wokół niego funkcjonują.

   Przykłady: Get3D to moi dobrzy koledzy, czego nigdy nie ukrywałem. Nie mniej jednak opisując ich filament – t-glase, pisałem „straight from the guts”, Gdyby było jak piszesz – gdybym był nieobiektywny – albo bym napisał jakąś laurkę, albo w ogóle o tym nie pisał. Zamiast tego wyszło to: https://centrumdruku3d.pl/taulmanska-masakra-pila-mechaniczna-drukowalem-t-glase/. Trudno nazwać to tekstem reklamowym, prawda?

   Łanie napisałem też w zeszłym tygodniu o ZMorphie – i o ich salonie w Holandii, i o Voxelizerze (który jest doceniany nawet przez firmy zajmujące się profesjonalnym – drogim oprogramowaniem), Niemniej jednak, gdy kilka miesięcy wcześniej ogłosili, że zamierzają wejść na giełdę w UK, wyraziłem dość dobitnie swoje zdanie na ten temat: https://centrumdruku3d.pl/zmorph-rowniez-planuje-wejsc-gielde/.

   Nawet Zortrax, o którym zawsze pisałem w samych superlatywach, doczekał się niedawno drobnej krytyki w kontekście pomysłu otwarcia salonu firmowego w Krakowie.

   Jeśli chodzi o szeroko pojęty świat druku 3D, to spośród ostatnich 7 artykułów, krytyczne są 3 (czyli 43%): t-glase, HP i Samsung w kontekście wejścia w branżę druku 3D oraz historia Aurora Labs i ich projektu na Kickstarterze. Pozostałe są albo neutralne, albo pozytywne jak ten o naszym sklepie ze szkoleniami, czy wejściu 3NOVATICY do Komputronika (uważam, że to bardzo dobry news dla branży).

   Tyle z mojej strony. Jeżeli uważasz inaczej, serdecznie zachęcam do tego abyś zaprezentował własną, alternatywną listę. Jeżeli z różnych względów nie chciałbyś publikować tego przed całym światem, wyślij maila – znajdziesz go w kontakcie.

   Chyba, że tak tylko wpadłeś coś napisać od siebie bez poważniejszych ambicji wchodzenia w jakąkolwiek polemikę – to też ok. W takim wypadku jeszcze raz dziękuję za komentarz i pozdrawiam 🙂

Comments are closed.

You may also like