Informacje branżowePrzemysłowe drukarki 3D

OMNI3D pozyskało dofinansowanie w wysokości 10 mln PLN z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Dla OMNI3D rok 2018 minął pod znakiem nowych inwestycji, podejmowania kolejnych współprac i skutecznego rozszerzania zarówno bazy resellerów jak i oferty produktowej. Firma przedstawiała swoje rozwiązania na najważniejszych targach branży addytywnej – formnext 2018, Dniach Druku 3D, 3D PRINT w Lionie, TCT Show w Birmingham oraz krakowskiej Printed Conference.

Producenci stawiają na nieustanny rozwój – w tym roku udało im się pozyskać dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na opracowanie wielofunkcyjnego robota drukującego w technologii 3D FFF. Projekt obejmuje opracowanie zintegrowanego ramienia robotycznego, operującego w 7 stopniach swobody, wytwarzającego z autorskich filamentów w celu uzyskania w drukowanych 3D modelach wytrzymałości pozwalającej na zastosowanie ich w przemyśle zbrojeniowym, lotniczym i kosmicznym.

Koszt realizacji tak ambitnego projektu opiewa na ponad 13 milionów złotych. Firmie udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie blisko 10 milionów złotych. Projekt będzie realizowany do końca września następnego roku.

“Projekt zgłoszony przez OMNI3D został oceniony na maksymalną liczbę punktów. Zdobyliśmy pierwsze miejsce spośród ponad 300 wniosków, co traktujemy jako wyróżnienie. Celem projektu jest opracowanie innowacyjnych materiałów i technologii druku 3D FFF – naszym celem jest opracowanie tworzyw opartych na nanoceramikach, grafenie oraz materiałów kompozytowych. Nowe technologie mają na celu wyeliminowanie aktualnych wad technologii FFF, głównie słabszą wytrzymałość mechaniczną w osi Z. Według założeń, efektem projektu będzie możliwość wykonywania wydruków spełniających wymagania stawiane przez przemysł zbrojeniowy, lotniczy i kosmiczny.”

Krzysztof Kardach, Chief Technologist OMNI 3D

OMNI 3D cieszy się opinią jednego z liderów polskiego rynku przemysłowych drukarek 3D, który nieustannie szuka nowych ścieżek rozwoju – na tegorocznych targach formnext zaprezentowana została najnowsza, mniejsza wersja drukarki Factory 2.0 – Omni 500 Lite stworzoną z myślą o mniejszych firmach.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like