Skanery 3D

PIXELIO – nowatorski gadżet zmieniający smartphone w skaner 3D (i nie tylko…)

Spółka Smart 3D Ltd wychodzi z propozycją łatwego w użyciu urządzenia, które w połączeniu z naszym smartfonem pozwoli nam zeskanować drobne obiekty w 3D,  a także wykonać zdjęcia 360° czy nakręcić timelapsy.

Urządzenie przyda się nie tylko fotografom, czy użytkownikom drukarek 3D, ale także osobom sprzedającym przedmioty na internetowych serwisach aukcyjnych, architektom, inżynierom, grafikom, przedstawicielom e-commerce czy blogerom.

PIXELIO, w połączeniu z odpowiednią darmową aplikacją zainstalowaną na naszym smartfonie (np. 123D Catch firmy Autodesk) pozwoli nam zeskanować obiekty w 3D. Dzięki uniwersalnemu uchwytowi do urządzenia zamontujemy dowolny smartfon. Jakość skanów 3D pozwoli na odwzorowanie najdrobniejszych detali, co nie jest możliwe do uzyskania w skanerach ręcznych. Dodatkowo, opatentowana technologia Virtual Finger gwarantuje, że nasze skany czy zdjęcia będą nieporuszone. Dzięki połączeniu z Autodesk 123 Catch, uzyskane przy pomocy PIXELIO i smartfona modele przestrzenne są gotowe do druku na drukarce 3D.

Zdjęcie 09.09.2015, 13 34 00

Dodatkowo do PIXELIO dorzucono jeszcze garść innych funkcji mających na celu zwiększenie przydatności urządzenia. I tak, PIXELIO będzie mogło nam także posłużyć jako bezprzewodowa ładowarka do telefonu, zegar czy diodowa lampka nocna.

Firma Smart 3D Ltd zapowiada, że ich urządzenie będzie dostępne w przystępnej cenie. Jeszcze przed końcem bieżącego roku na PIXELIO zadebiutuje na Kickstarterze – i biorąc pod uwagę specyfikę tego produktu, funkcjonalność i zapowiadaną, niską cenę, ma szansę naprawdę wywołać tam sporą furorę!

Adela Walczak
Specjalistka w dziedzinie szeroko pojętego Rapid Prototyping'u, kształciła się na kierunkach: Matematyka Stosowana, Product Design Engineering oraz Papiernictwo i Poligrafia. Jest aktualną wicemistrzynią Polski w Curlingu, w przeszłości reprezentowała kraj m.in. na Mistrzostwach Świata.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Skanery 3D