Shining3D – czołowy chiński producent skanerów 3D i oprogramowania, posiadający w portfolio także niskobudżetowe drukarki 3D skierowane do sektora konsumenckiego i edukacyjnego – wchodzi do Europy! Firma ogłosiła dziś otwarcie oficjalnego przedstawicielstwa w Stuttgarcie, w Niemczech – Shining3D EMEA. Jest to konsekwencją realizowanej od kilku lat strategii zwiększania swojej obecności na rynkach europejskich.

Firma została założona w 2004 r. w Hangzhou w Chinach, gdzie od początku specjalizowała się w produkcji skanerów 3D – począwszy od tańszych urządzeń desktopowych, po wysokobudżetowe systemy dla profesjonalistów. Ponadto firma dostarcza urządzenia drukujące w praktycznie wszystkich technologiach (SLA, SLS, SLM i inne), świadcząc zarazem usługi ich serwisowania. Posiada w ofercie własne drukarki 3D typu FDM – Einstart-C.

Nowo otwarty oddział – Shining3D EMEA, będzie odpowiedzialne za sprzedaż, serwis jak również rozwój produktów w Europie, Bliskim Wschodzie i Północnej Afryce. Oddział będzie odpowiedzialny także za działania promocyjne, które do tej pory leżały wyłącznie na barkach lokalnych dystrybutorów firmy. Równocześnie z otwarciem Shining3D EMEA, firma wprowadza dwa nowe systemy do skanowania 3D – EinScan SE Elite i EinScan SP Platinum.

Skanery 3D EinScan S cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku, ze względu na szybkość oraz precyzję skanowania. Nowe modele urządzeń są jeszcze szybsze, pozwalając przechwycić pojedynczy skan 3D w czasie poniżej 4 sekund (wersja SP), a skanowanie w pełnym obrocie 360° trwa poniżej 1 minuty. Maksymalna dokładność wynosi 100 mikronów w wersji SE i 50 mikronów w wersji SP.

Obydwa urządzenia pozwalają także na upload danych za pomocą jednego kliknięcia. Skany 3D są automatycznie dopasowywane do siebie. Producent zapewnia, że oprogramowanie jest całkowicie zautomatyzowane – pozyskane skany 3D mogą być od razu przesłane do drukarki 3D, bez potrzeby ich dodatkowego poprawiania lub ręcznej edycji.

Źródło: materiały prasowe

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in Skanery 3D