Zortrax S.A., największy producent drukarek 3D w Polsce i czołowy dostawca tego typu urządzeń na świecie, zakończył wykup trzyletnich obligacji seria A2 wraz z 9-procentowymi odsetkami. Projekt, zainicjowany w marcu 2014 roku, dał spółce niezbędny zastrzyk finansowy, by móc z sukcesem zakończyć prace badawczo-rozwojowe nad nowymi rozwiązaniami i podbić globalne rynki druku 3D. Równie istotne znaczenie ma fakt, że ponad 150 obligatariuszy, którzy łącznie zainwestowali w Zortrax S.A. ponad 6 mln zł uzyskało zakładane zyski. Strategia rozwoju firmy oparta m.in. na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie technologii druku 3D dla profesjonalistów działających w najbardziej perspektywicznych rynkach w Europie, Azji oraz Stanach Zjednoczonych przyniosła wymierne efekty. Zysk netto Zortrax S.A., liczony w latach 2014-2016, wzrósł o ponad 400%.

W ramach emisji obligacji serii A2 rozdysponowano ponad 6 tys. trzyletnich obligacji, o wartości nominalnej 1000 PLN za każdą obligację. Obligacje były oprocentowane na poziomie 9 proc. w skali roku, z kwartalną wypłatą odsetek. Środki pozyskane w ramach tej emisji przeznaczono m.in. na badania i rozwój nowych rozwiązań oraz na zwiększenie skali produkcji urządzeń z dostępnego portfolio produktowego.

Od momentu powstania, Zortrax S.A. cieszy się dużym zaufaniem ze strony inwestorów, którzy dostrzegli potencjał rynku druku 3D. Udział inwestorów w projektach realizowanych na rynku kapitałowym umożliwił pozyskanie środków, które pomogły nam osiągnąć pozycję jednego z wiodących, globalnych graczy desktopowego druku 3D i pokazał, że Polska może być ważnym punktem na mapie dla całego rynku” – mówi Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax S.A. – „Jesteśmy wdzięczni inwestorom za okazane zaufanie.

Sektor druku 3D to jedna z najszybciej rozwijających się branż z obszaru nowych technologii. Firma dysponuje zapleczem intelektualnym w postaci wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierów i programistów. Ich wiedza i umiejętności pozwalają z powodzeniem wykorzystać potencjał wzrostu rynku drukarek 3D. Świadczą o tym m.in. wyniki finansowe spółki wypracowane w 2016 roku. W tym okresie firma wygenerowała zysk netto na poziomie 14,3 mln zł, co stanowiło wzrost o 78% w porównaniu do 2015 roku.

Źródło: materiały prasowe

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like