Użytkownicy drukarek 3D od swoich urządzeń wymagają przede wszystkim niezawodności i wytwarzania modeli o wysokiej, powtarzalnej jakości. Uzyskanie pożądanej jakości detalu to zasługa nie tylko sprzętu, ale również właściwego oprogramowania, często dedykowanego urządzeniu. Od właściwego slicera w dużym stopniu zależy powodzenie procesu druku 3D – nic więc dziwnego, że firmy albo decydują się na tworzenie własnego softu albo podejmują współpracę z najlepszymi.

Flashforge, chiński producent popularnych drukarek 3D rozpoczął współpracę z Simplify3D. Od teraz, w ramach zawartej pomiędzy firmami umowy partnerskiej slicer Simplify3D będzie dostępne w zestawach z drukarkami Dreamer i Creator Pro. Jak zapewniają zarówno producenci urządzeń jak i twórcy oprogramowania, takie połączenie umożliwi klientom osiągnięcie najlepszej jakości wykonywanych wydruków 3D.

Według Claytona Webstera, CEO, Simplify3D, powiązanie odpowiedniego sprzętu i oprogramowania pozostaje dużym wyzwaniem dla klientów branży produkcji addytywnej. Rozwiązanie programistyczne proponowane w zestawach z urządzeniami od Flashforge pozwala na osiągnięcie pełnego potencjału oraz najwyższej jakości drukowanych przestrzennie modeli.

Flashforge od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników desktopowych rozwiązań z branży technologii przyrostowych. Firma nadal prężnie się rozwija  -kilka miesięcy temu na rynku pojawiło się pięć nowych urządzeń, w tym pierwsza bazująca na ekranie LCD drukarka fotopolimerowa od tego producenta. Zarówno modele Creator Pro, jak i Dreamer brylują w rankingu 10 najlepszych drukarek 3D 2016 roku, opublikowanym przez 3D Hubs.

Włączenie Simplify3D w proces przygotowania modelu do druku przestrzennego otwiera nowe możliwości przed użytkownikami. Slicer obejmuje takie funkcjonalności jak zmienne ustawienia drukowania, system dostosowywania podpór, narzędzia do naprawy siatki, projektowanie procesu druku 3D w przypadku dwóch ekstruderów oraz szeroki zakres opcji dostosowywania druku 3D, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy.

W oficjalnym sklepie Falshforge zestaw drukarek wraz z oprogramowaniem dostępny jest w jeszcze niższej cenie – nawet 120$ taniej niż w regularnej sprzedaży.

Źródło: all3dp.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like