Francuski oddział Skody, wspólnie z agencją reklamową Shivacom oraz znaną z usług druku 3D świadczonych on-line – Sculpteo, uruchomił dość nowatorską jak na branżę motoryzacyjną akcję marketingową. Każdy kto zamówi sobie jazdę próbną którymś z modeli Fabii, otrzyma w prezencie spersonalizowany model samochodu, wydrukowany w pełnym kolorze. Aby to zrobić, należy wejść na specjalnie utworzoną w tym celu stronę www.printmyfabia.fr i za pomocą kilku prostych kroków spersonalizuje swój model auta oraz zgłosi chęć zapisu na jazdę próbną. Po jej odbyciu, otrzymuje się wydrukowany model auta! Proste, łatwe i bardzo sympatyczne. I bardzo innowacyjne biorąc pod uwagę nośność reklamową.

Akcja obejmuje dwa modele Fabii – Berline i Combi. Użytkownik może wybrać model auta, kolor nadwozia, kolor wykończeń (dach, lusterka i felgi) oraz nanieść na podwozie swoje imię i nazwisko. Model jest drukowany z proszku gipsowego w technologii CJP. Kampania została uruchomiona póki co tylko na terenie Francji, jednakże  Skoda myśli nad rozszerzeniem jej na inne kraje Europy.

Abstrahując od tego czy akcja faktycznie trafi do innych państw (szczerze mówiąc wątpię w to, z uwagi na potrzebę dość dużego przeskalowania produkcji, z czym niekoniecznie mogłoby poradzić sobie Sculpteo), stanowi świetny pomysł wykorzystania technologii druku 3D w reklamie. Druk 3D cieszy się dużym zainteresowaniem na świecie (co niekoniecznie przekuwa się automatycznie w sprzedaż produktów i usług) i jest skutecznym nośnikiem marketingowym oraz magnesem przyciągającym uwagę tzw. „zwykłych ludzi„. Poza tym kto nie chciałby dostać za darmo samochodu, który sam „malował” tylko za to, że przejedzie się za darmo nowym autem? Z drugiej strony, trudno o bardziej skuteczny (i relatywnie tani) sposób na ściągnięcie do salonów potencjalnych klientów na auta. Doskonały przykład sytuacji WIN-WIN 🙂

Źródło: www.printmyfabia.fr

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

1 Comment

  1. Jakieś te modele mocno kostropate :()

Comments are closed.

You may also like

More in Projekty 3D