SLM Solutions – czołowy producent drukarek 3D do metalu, notuje rosnące wyniki finansowe. W opublikowanym raporcie firma informuje o znacznym wzroście liczby zamówień: producent otrzymał zlecenia o łącznej wartości 24,7 mln EUR co stanowi blisko dwukrotny wzrost w stosunku do pierwszego półrocza 2020 r., gdy wyniosły one zaledwie 13,7 mln EUR. Tak niska liczba zamówień w zeszłym roku była oczywiście efektem lockdown’ów wywołanych pandemią COVID-19, niemniej jednak SLM Solutions był w stanie podnieść się i osiągnąć jeden z najlepszych wyników w swojej historii.

W pierwszej połowie 2020 r. SLM skorzystało z wielu jednorazowych programów i działań pomocowych, jak umorzenie pożyczki dla swojego amerykańskiego podmiotu, skrócone godziny pracy w niemieckiej centrali firmy w Lubece w Niemczech oraz zwolnienie rozliczeń międzyokresowych. To wszystko pomogło firmie przetrwać we względnie dobrej kondycji, a efekty już teraz są dobrze widoczne. Przychody za pierwsze półrocze br. wyniosły ​​31,7 mln EUR. Portfel zamówień firmy poprawił się o 11,0 mln EUR rosnąć do poziomu 30,2 mln EUR rok do roku. Odzwierciedla to wyższa liczba zamówień i stanowi dobrą podstawę do jeszcze wyższego wzrostu przychodów, który jest oczekiwany w drugiej połowie 2021 r.

Niezależnie od rozwiązywania problemów związanych z niskim popytem na drukarki 3D do metalu w 2020 r., pandemia COVID-19 wymusiła na SLM przyjęcia bardziej cyfrowego podejścia w obszarze marketingu i sprzedaży. W rezultacie firma nie weźmie udziału w targach formnext w tym roku, podając za główny powód udany rok w komunikacji cyfrowej.

Firma będzie nadal komunikować nadchodzące wiadomości i wydania w formie cyfrowej, jednocześnie inwestując więcej w obsługę klienta i infrastrukturę oraz premie dla swojego zespołu. Aby wspierać nową generację ekspertów od druku 3D, SLM Solutions zamierza rozdysponować fundusze na programy edukacyjne.

Źródło: www.slm-solutions.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like