Na łamach Centrum Druku 3D, informacje o SLM Solutions pojawiają się najczęściej w kontekście ich… problemów finansowych. Jednocześnie, firma cały czas zawiera nowe współprace, poszerzając jednocześnie zakres swoich kompetencji. Niedawno, weszła w kooperacje z Honeywell – wspólnie pracują nad projektem optymalizacji procesów druku 3D z metalu, dla zwiększenia wydajności produkcji addytywnej.

Teraz, SLM Solutions poinformowało o zawarciu strategicznego partnerstwa z Canwell Medical, wiodącym producentem urządzeń medycznych i implantów w Chinach. Ich technologia druku 3D z proszków metalicznych zostanie wykorzystana do rozwijania produkcji implantów chirurgicznych. SLM Solutions zapewni równocześnie wsparcie zarówno w zakresie obsługi technicznej jak i badań i rozwoju, w celu przeprowadzenia sprawnego procesu certyfikacji wyrobów medycznych.

Canwell Medical działa na rynku azjatyckim od 25 lat i specjalizuje się w projektowaniu i produkcji sprzętu medycznego oraz tworzeniu implantów i wyposażenia do rehabilitacji. Teraz chińskie przedsiębiorstwo skorzysta z wiedzy i możliwości technologicznych oferowanych przez SML Solutions aby podnosić jakość produkowanego sprzętu.

Jerry Ma, dyrektor generalny SLM Solutions Asia Pacific, zaznacza, że dla jego firmy, branża medyczna jest istotnym i cennym obszarem, w którym nieustannie chcą się rozwijać. Kolejne zawierane współprace i wymiana wiedzy z specjalistami z dziedziny ochrony zdrowia pozwalają na gromadzenie cennych doświadczeń. Współpraca z innowacyjnymi przedsiębiorstwami, takimi jak Canwell Medical, skutecznie przyczyni się do rozwoju ich technologii, ukierunkowanego na branżę medyczną.

Systemy SLM Solutions z powodzeniem wykorzystywane są do druku 3D elementów na potrzeby branży medycznej. Jednocześnie, firma poświęca dużo uwagi badaniu nowych rozwiązań i optymalizacji produkcji, publikując m.in. aktualizacje parametrów procesu druku 3D ze stopu tytanu panewek endoprotez. Szereg rozwiązań zastosowanych w urządzeniu, jak system zoptymalizowanego podawania proszku czy przepływu gazu w komorze roboczej, pozwala n osiągnie wydruków o wysokiej jakości i niezawodności, co jest kluczowe w przypadku branży medycznej. Jak dotąd, wielu klientów SLM Solutions uzyskało certyfikat FDA lub znak CE dla produktów drukowanych 3D na ich systemach.

Źródło: 3dprintingmedia.network

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like