Stratasys - czołowy producent drukarek 3D na świecie i twórca technologii FDM, zaprezentował wyniki finansowe za drugi kwartał 2021 r. Firma osiągnęła łączne przychody w wysokości 147 mln dolarów, co stanowi +25% wzrostu w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku. Wzrosty odnotowano we wszystkich rynkach regionalnych oraz wszystkich liniach biznesowych.

W oparciu o aktualne warunki rynkowe i przy założeniu, że wpływ pandemii COVID-19 nie pogorszy obecnego stanu gospodarki, Stratasys podtrzymuje i aktualizuje swoje prognozy, dążąc do wzrostu przychodów w trzecim kwartale 2021 r. na poziomie około 17% – 18% w ujęciu rocznym. Czwarty bieżącego roku kwartał ma być jeszcze lepszy.

Równocześnie strata netto według zasad GAAP wyniosła -20,2 mln dolarów, a strata netto niezgodna z zasadami GAAP wyniosła -1,6 mln dolarów. Firma podkreśla jednak, że na koniec drugiego kwartału posiada 522,7 mln dolarów w gotówce i ekwiwalentach i nie posiada żadnego zadłużenia.

Komentując tak wysokie wzrosty w przychodach, Dr. Yoav Zeif - CEO spółki podkreśla, że źródłem tak dobrych wyników jest w dużej mierze transformacja branży druku 3D i przejście od samego prototypowania do masowej produkcji. Stratasys umacnia także swoją pozycję na rynku rozwiązań medycznych - protetyce i stomatologii oraz bardziej zaawansowanych technologicznie obszarach jak implantologia czy prace naukowo-badawcze.

Źródło: www.stratasys.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like