VERASHAPE, pochodzący z Rzeszowa producent drukarek 3D typu FDM, zaprezentuje w przyszłym tygodniu nowe urządzenie swojego autorstwa – dedykowaną sektorowi medycznemu VSHAPER MED. Oficjalna, światowa premiera odbędzie się podczas jednych z najważniejszych targów technologicznych na świecie – Hannover Messe 2017, które rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.

Drukarka 3D VSHAPER MED będzie dostępna w dwóch wersjach: 270 – o obszarze roboczym 27 x 27 x 20 cm i 450 – o obszarze roboczym 45 x 45 x 45 cm. Cechami wyróżniającymi te urzadzenia spośród inncy są m.in. możliwość drukowania detali w temperaturze aż 450°C, sterylizacja przy użyciu lampy UV, wentylacja wykorzystująca filtr HEPA oraz obudowa wykonana z antybakteryjnej powłoki pokrytej jonami srebra. VSHAPER MED będzie umożliwiać drukowanie 3D z szerokiej palety materiałów eksploatacyjnych, jak PEEK, PPSU oraz PLA, PLLA, ABS, PMMA, PA, PC, PET-G, HIPS i PVA.

Urządzenie będzie oparte o autorskie oprogramowanie sterujące – SOFTSHAPER, które jest rozwijane w oparciu o jądro modelowania bryłowego Parasolid®, wspierające importowanie i odpowiednie przygotowanie modeli do druku 3D, dostarczane przez Siemens PLM Software. Oprogramowanie, które cieszy się sporym zainteresowaniem użytkowników oraz innych producentów drukarek 3D będzie także prezentowane na żywo podczas targów.

Firma będzie wystawiać się w hali 17 na stoisku C76. VeraShape zaprezentuje tam także inne swoje rozwiązania. Odwiedzający stoisko firmy, będą mogli obejrzeć flagowe drukarki VSHAPER Single, Double i Pro zarówno w znanej już wersji 270 jak i po raz pierwszy w wersji 450, o powiększonym obszarze roboczym na poziomie 45 x 45 x 45 cm.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like