VSHAPER

VSHAPER

DANE FIRMY:

VSHAPER

Tajecina 105
36-002 Jasionka
Polska

Telefon: (+48) 801 011 637

Email[email protected]
WWWwww.vshaper.com

MAPA DOJAZDU:
OPIS FIRMY:

VSHAPER

Producent przemysłowych drukarek 3D, charakteryzujących się wysoką jakością, niezawodnością i powtarzalnością wytwarzanych produktów oraz opatentowanymi rozwiązaniami technologicznymi.

O wartości i zaletach technologii druku 3D, choć jest to dziedzina stosunkowo młoda, nie trzeba dziś już nikogo przekonywać. Wachlarz zastosowań – począwszy od prototypowania, poprzez zastosowania inżynieryjne, wsparcie dla procesów wytwórczych wszelkiego rodzaju linii produkcyjnych, na kontroli jakości docelowych produktów kończąc – jest oszałamiający. VSHAPER oferuje zaawansowane technologicznie rozwiązania druku 3D klientom w Europie i na świecie, z powodzeniem wyznaczając nowe kierunki w rozwoju przemysłu. Wspieramy swoich klientów dedykowanymi do specyfiki ich biznesu rozwiązaniami, zarówno przy produkcji małoseryjnej jak i masowej.

Firma VSHAPER jako jedna z nielicznych w tej branży produkuje drukarki 3D przeznaczone do obłożonych wieloma restrykcjami zastosowań medycznych. Ofertę medycznych drukarek 3D wykorzystywanych m. in. przez polikliniki i akademie medyczne wzbogaca specjalistyczne oprogramowanie.

Aktualnie zespół VSHAPER pracuje nad najnowszym modelem drukarki 3D w ramach projektu dofinansowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, o nazwie „Innowacyjna w skali świata drukarka przyrostowa”, realizowanego przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i  Rozwoju. Jego celem jest doskonalenie technologii druku metodą nakładania stopionego polimeru (FFF, ang. fused filament fabrication).

OFERTA:

VSHAPER 500

Przemysłowe urządzenie do wytwarzania przyrostowego 3D, które wyróżnia obszar roboczy o wymiarach 430/430/450 mm oraz ekstruder wyposażony w dwie głowice V-JET. Zestawienie tych komponentów, umożliwia sprawne tworzenie dużych gabarytowo elementów, zaś zamknięta komora i podgrzewana platforma robocza gwarantują wysoką jakość wykonywanych wydruków 3D.

Maszyna wspomagająca procesy wytwarzania addytywnego w technologii FDM, szczególnie ceniona jest w przemyśle, gdzie z powodzeniem wspiera prototypowanie, tworzenie narzędzi oraz produkcję małoseryjną. Produkowana jest również wersja urządzenia przeznaczona do zastosowań wysokotemperaturowych.

Niezwykle istotną w produkcji ciągłość procesu i czystość głowic maszyny podczas pracy, zapewnia moduł czyszczący, który usuwa zabrudzenia w trakcie trwania procesu drukowania, a wentylacja z użyciem filtra węglowego, redukuje ilość i szkodliwość wydzielanych gazów.

Dwugłowicowy ekstruder V-PORT umożliwia wykonywanie wydruków z dwóch materiałów w jednym procesie wytwarzania przyrostowego. Zastosowanie w procesie drukowania przyrostowego, materiału zasadniczego w zestawieniu z tworzywem podporowym, pozwala tworzyć niezwykle skomplikowane detale wielkogabarytowe z wyjątkową precyzją.

Możliwość tworzenia skomplikowanych obiektów przestrzennych w trakcie jednego procesu, cieszy się szczególnym zainteresowaniem producentów stosujących dotychczas tradycyjne metody formowania i skrawania.

VSHAPER PRO

Urządzenie dedykowane do tworzenia wydruków przestrzennych o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i termicznej. Wydruki uzyskiwane za pomocą VSHAPER PRO, stanowiące alternatywę dla elementów wykonywanych z metalu, cieszą się szczególnym zainteresowaniem w motoryzacji, przemyśle lotniczym i medycynie.

Zaawansowanych użytkowników drukarek 3D z pewnością zainteresuje opatentowana przez producenta głowica ekstrudera, osiągająca stałą temperaturę 420°C, która pozwala na precyzyjne drukowanie roztopionym tworzywem termoplastycznym PEEK. Monolityczna konstrukcja, zamknięta komora i grzana platforma robocza dają z kolei pełną kontrolę nad przebiegiem procesów chłodzenia i spajania kolejnych ścieżek. Co niezwykle istotne w przemysłowym zastosowaniu drukarek 3D – pracę urządzenia w trybie ciągłym gwarantuje dodatkowo wbudowany układ awaryjnego zasilania.

Uzyskiwane za pomocą VSHAPER PRO wydruki przestrzenne, cechujące się wysoką wytrzymałością na rozciąganie, zginanie i obciążenie udarowe, wykorzystywane są przede wszystkim przez firmy wykonujące koła zębate, pierścienie, łopatki wirników oraz mocno eksploatowane części maszyn.

VSHAPER 500 MED

Technologia druku 3D z każdym dniem staje się coraz cenniejszym narzędziem w terapii wielu chorób, walce z niepełnosprawnością oraz zwiększaniu skuteczności skomplikowanych operacji. Drukowanie w trójwymiarze już w tej chwili wspomaga tworzenie implantów dentystycznych, części kości, naczyń krwionośnych czy też protez stawu biodrowego.

Drukarka VSHAPER 500 MED jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie współczesnego świata na wydruki przestrzenne przeznaczone do zastosowania w medycynie. Urządzenie charakteryzuje obszar roboczy o wymiarach 410/350/450 mm oraz ekstruder wyposażony w dwie głowice V-JET. Zestawienie tych komponentów, umożliwia sprawne tworzenie wysokiej jakości precyzyjnych modeli 3D.

Zamknięta komora ze światłem UV, antybakteryjną powłoką z jonami srebra oraz stołem próżniowym zapewnia odpowiednie środowisko do tworzenia precyzyjnych wydruków przestrzennych przeznaczonych do zastosowań medycznych.

VSHAPER 270 MED

Drukowanie w trójwymiarze, uznawane przez ekspertów za jedną z technik, która zrewolucjonizuje światową medycynę, już w tej chwili wspomaga tworzenie implantów dentystycznych, części kości, naczyń krwionośnych czy też protez stawu biodrowego.

Tego typu wydruki umożliwiają m.in. dużo lepsze przygotowanie do operacji, nawet jeśli nie zostaną bezpośrednio w niej wykorzystane. Coraz częściej przed skomplikowanymi zabiegami, chirurdzy przeprowadzają próby na odtworzonych modelach, a dopiero następnie rozpoczynają właściwą operację.

Druk 3D znajduje ponadto zastosowanie w chirurgii estetycznej, protetyce i transplantologii. Dzięki niemu możliwe jest m.in. wykonanie świetnie dopasowanego do zgryzu implanta zęba, lżejszego i bardziej higienicznego odpowiednika gipsu, czy też innowacyjnych protez kości, umożliwiających zastąpienie części ciała uszkodzonych w wyniku wypadków lub powikłań nowotworowych.

VSHAPER 270

Sztandarowy produkt firmy VERASHAPE, dedykowany do tworzenia przemysłowych wydruków z PLA, ABS, PMMA, PA, PET, PET-G, HIPS, ASA i PC cechujących się wysoką jakością ich wykończenia.

Drukarkę charakteryzuje zamknięta komora robocza, zapewniająca równomierny rozkład temperatury, podgrzewana platforma gwarantująca idealną adhezję pierwszej warstwy wydruku oraz wentylacja z użyciem filtra węglowego, redukująca ilość i szkodliwość wydzielanych gazów.

Ekstruder V-Port z portem na dwie głowice V-JET, które pozwalają na drukowanie dyszami o średnicy od 0,2 do nawet 1,2 mm. Stabilna konstrukcja drukarki pozwala na bezawaryjną i ciągłą pracę urządzenia w zastosowaniu przemysłowym.

Użytkownicy drukarki VSHAPER 270 podkreślają znaczenie zamkniętej komory roboczej, która zapewnia jednakowy skurcz materiału dla całego obiektu, redukując ryzyko rozwarstwienia i odkształcenia wydruku przestrzennego.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Więcej w VSHAPER