Witbox Go! to drukarka 3D, która zaprojektowana została przez hiszpańską firmę BQ. Producent ten znany jest przede wszystkim ze swoich drukarek Hephestos, które oparte są na konstrukcji Prusa i3. Jego najnowsze dzieło jest pierwszym tego typu urządzeniem konsumenckim, którego mózgiem jest popularny system Android.

Android jest jednym z najpopularniejszych systemów mobilnych, który instalowany jest już nie tylko na smartfonach, ale też coraz częściej na sprzęcie AGD i RTV. Według najnowszych doniesień ruch generowany przez urządzenia zasilane tym systemem jest tak duży, że lada moment prześcignie maszyny z Windowsem na pokładzie. Było więc kwestią czasu, kiedy system Google trafi na pierwsze drukarki 3D.

Na chwilę obecną, w dobie dostępnych wszelakiego rodzaju aplikacji na smartfony, za pomocą których możemy łączyć się z naszym urządzeniem, funkcjonalność jaką daje nam Android wydaje się być mało użyteczna. Jaki więc jest sens jego wykorzystania? Odpowiedź jest prosta i klarowna. BQ jest również producentem smartfonów oraz tabletów z tym systemem, więc możliwość integracji tych urządzeń leży jak najbardziej w interesie spółki.

Witbox GO! jest typową drukarką 3D, przeznaczoną dla konkretnej, grupy konsumenckiej. Minimalistyczny design może się podobać, a prostota obsługi sprawi, że początkujący użytkownik szybko oswoi się ze swoim nowym sprzętem. Obszar roboczy, jak na tej wielkości urządzenie, jest całkiem przyzwoity i wynosi 140 x 140 x 140 mm. Komunikację zapewnia wbudowany moduł NFC oraz WiFi, ale z drukarki 3D możemy również korzystać bez konieczności podłączania jej do komputera.

Najnowszy produkt BQ wyposażony został w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 oraz 4 lub 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Zainstalowany system operacyjny to Android Marshmallow. Poprzez zastosowanie specjalnych sterowników silników krokowych poziom hałasu został ograniczony do minimum, dzięki czemu bez większego problemu możemy postawić ją sobie na biurku, przy którym pracujemy. Do innych, ciekawych opcji zaliczyć możemy funkcję automatycznego zatrzymywania wydruku, po wykryciu zablokowania się filamentu w głowicy.

Drukarkę 3D Witbox Go! będzie można kupić w trzecim kwartale bieżącego roku za 599,90 €.

Źródło: www.3ders.org

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Comments are closed.

You may also like