Printrbot prezentuje nowe drukarki 3D oraz KIT do frezowania CNC

0

Amerykański Printrbot to jeden z najpopularniejszych producentów tanich drukarek 3D, pracujących w technologii FDM. Swego czasu firma ta znana była z konstrukcji wykonywanych ze sklejki, jednak kilka lat temu porzuciła tę strategię, przerzucając się na materiały mniej łatwopalne. Na zakończonym niedawno pokazie Maker Faire 2018 Printrbot zaprezentował nowe drukarki 3D oraz zestaw do frezowania CNC.

Od samego początku działalności Printrbot, jej celem było dostarczanie tanich, a więc dostępnych dla każdego drukarek 3D. Pomimo, że taki model biznesowy uważany jest przez niektórych za zgubny, to firma ta przeczy tym teoriom, działając na rynku nieprzerwanie od siedmiu lat.

Maker Faire 2018 – przyciągające ludzi z całego świata wydarzenie, gdzie prezentowane są najnowsze rozwiązania i osiągnięcia skupione wokół wszelkiego rodzaju twórczości związanej między innymi z technologiami przyrostowymi. Pośród zaprezentowanych tam urządzeń na szczególną uwagę zasługują drukarki 3D Printrbot Play v2, Printrbelt KIT oraz frezarka CNC Printrbot CNC v2 KIT.

Printrbelt

Produktem, który skupiał uwagę największej ilości odwiedzających był oczywiście Printrbelt KIT – drukarka 3D z nieskończonym w osi Z obszarem roboczym. Dzięki temu rozwiązaniu możemy drukować obiekty „ponad standardowo” długie lub niewielkie serie modeli wykonywanych „taśmowo„, bez konieczności zdejmowania ich z platformy roboczej.

Rok temu mieliśmy premierę podobnego urządzenia, z tym że Blackbelt 3D, bo o nim właśnie mowa, występował również w wersji większej niż tylko desktopowa. Pierwsze wzmianki o Printrbelt pojawiły się jeszcze w zeszłym roku, ale teraz poznaliśmy już jego oficjalną cenę i tak jak można było się tego spodziewać, jest ona o wiele niższa niż u konkurencji. Zestaw możemy nabyć z jedyne 599 $.

Printrbot v2

Printrbot v2 jest ulepszoną wersję swojego poprzednika. Urządzenie jest większe, a w związku z tym charakteryzuje się również większym obszarem roboczym, który w tym wypadku wynosi 200 x 150 x 200 mm. Wyposażono ją również w szyny liniowe, aluminiowy ekstruder oraz śrubę osi Z o średnicy 8 mm. Wadą jest jednak brak podgrzewanej platformy roboczej, co ma ulec zmianie w kolejnej aktualizacji sprzętu.

Frezarka CNC

Wychodząc nieco poza obszar technologii druku 3D, Printrbot zaprezentował również przystępny cenowo zestaw do budowy frezarki CNC, którego koszt ustalony został na 1.499 $. W tej kwocie otrzymamy możliwość skorzystania z całkiem dużego obszaru roboczego o wymiarach 615 x 462 x 124 mm, na którym obrabiać możemy na przykład aluminium.

Więcej o zaprezentowanych nowościach możemy przeczytać na oficjalnej stronie producenta.

Źródło: www.all3dp.com

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.