Holenderska firma ADMATEC przedstawiła nowe urządzenie Admaflex 300, będące skalowalnym systemem produkcyjnym umożliwiającym wydajne wytwarzanie detali z materiałów metalicznych i ceramiki. Zwiększony do 200 x 200 x 300 mm obszar roboczy urządzenia w połączeniu z systemem monitorowania procesu oraz szeroką gamą dostępnych materiałów sprawia, że drukarka 3D jest odpowiednia do produkcji jednostkowej oraz nisko seryjnej.

Admaflex 300 został zaprojektowany w formie urządzenia modułowego, z myślą o otwartej i elastycznej produkcji. System umożliwia również korzystanie z materiałów zewnętrznych oraz konfigurowania niestandardowego procesu drukowania 3D i pełnej kontroli nad nim. Twórcy urządzenia przewidując możliwość korzystania z materiałów użytkowników zoptymalizowali swoje urządzenie w taki sposób, aby było w stanie wytwarzać z żywic o szerokim zakresie lepkości.

Jak mówi Jaco Saurwalt, dyrektor operacyjny w Admatec, pomysł stworzenia urządzenia produkcyjnego  wyniknął z potrzeb klientów.  Wzbogacenie dotychczas produkowanych drukarek 3D o funkcje monitorowania procesu, która na bieżąco śledzi stan materiału, wilgotność i temperaturę zapewnia pełną identyfikowalność procesu. Jest to niezwykle ważne w utrzymaniu stałej i wysokiej jakości produktów. Urządzenie posiada również dwie niezależne kamery, które pozwalają na poklatkową rejestrację druku 3D i prześledzenie przebiegu procesu.

Urządzenie pracuje w technologii DLP i zostało wyposażone w opatentowany, zautomatyzowany system podawania materiałów, który umożliwia wysoką wydajność produkcji seryjnej. Jednocześnie, urządzenie może działać z niewielką ilością materiału, co czyni ja właściwym urządzeniem do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych.

ZOBACZ: (Nie)typowe materiały w druku przestrzennym – ceramika

Specyfikacja techniczna urządzenia

  • Technologia – DLP
  • Obszar roboczy – zależny od wysokości warstwy, maksymalny 200 x 200 x 300 mm przy grubości warstwy 80 µm,
  • Wysokość warstwy – 10 – 200 µm
  • Szybkość wytwarzania – do 300 warstw na godzinę
  • Wymiary urządzenia – 1282 x 1900 x 1000 mm
  • Waga urządzenia – 500 kg
  • Łączność – Ethernet, USB
  • Akceptowalne rozszerzenia plików – SLC, STL
  • Gęstość wydruków 3D – w przypadku ceramiki > 98.5% – 99.8%, metale – większa niż 99% (zależy m.in. od post-processingu detali).

Admaflex 300 będzie dostępny w przedsprzedaży od dnia rozpoczęcia tagrów Formnext 2019, czyli wtorku 19 listopada. Odwiedzający będą mogli zobaczyć urządzenie na stosiku ADMATEC –  hali 11, stosiko nr A29.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like