Od rozpoczęcia targów formnext dzielą nas już tylko dwa tygodnie. Firmy, chcąc zachęcić potencjalnych beneficjentów technologii przyrostowych zapowiadają premiery autorskich materiałów i urządzeń. Wśród nich jest Cubicure, niemiecki producent materiałów eksploatacyjnych do druku 3D, który podczas wydarzenia przedstawi swoją najnowszą żywicę –  Evolution FR.

Niedawno Cubicure zaznaczył swoją obecność, przypominając o swojej autorskiej technologii Hot Litography, która obejmuje proces wytwarzania z żywic o wysokiej lepkości w środowisku o podwyższonej temperaturze, osiągającej 120°C. Metoda daje możliwość uzyskania elementów z żywic o twardości i wytrzymałości przekraczającej znacząco wartości tych parametrów dla wielu, powszechnie stosowanych polimerów.

Tworzywo Evolution FR dedykowane jest do wytwarzania w technologii Hot Litography. Jest zgodnye z standardem UL94V-0, co oznacza, że materiał jest ognioodporny (tak oznaczone materiały nie palą się płomieniem dłużej niż 10 sekund). Evolution FR jest pierwszym materiałem stworzonym na potrzeby technologii fotopolimerowej, który spełnia wymagania standardu niepalności. Dotychczas materiały niepalne dostępne były dla technologii wytłaczania termoplastów (FDM) czy spiekania proszków polimerowych (SLS).

Z uwagi na swoje właściwości tworzywo nadaje się do wykonywania elementów na potrzeby rynku urządzeń mobilnych i elektronicznych. Połączenie innowacyjnej technologii z materiałem o niepowtarzalnych właściwościach ma otworzyć szereg nowych zastosowań, m.in. tworzenie komponentów zamiennych dla branży elektronicznej o jakości zbliżonej do tej uzyskiwanej metodą formowania wtryskowego.

Ich najnowszy materiał Evolution FR ma zostać wprowadzony na rynek jeszcze w tym miesiącu. Odwiedzający targi formnext 2019 będą mogli na własne oczy zobaczyć wydruki 3D z opisywanego materiału na stanowisku Cubicure – hala 11.1, miejsce D48.

Źródło: tctmagazine.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować