Eplus3D – chiński producent przemysłowych drukarek 3D, ogłosił wprowadzenie na rynek nowego systemu do druku 3D z metalu – EP-M450H, który jest największym w ofercie firmy, a zarazem jednym z największych, dostępnych na świecie. Obszar roboczy drukarki 3D wynosi 455 x 455 x 1100 mm, co przekłada się na ponad 200 litrów pojemności. Urządzenie zostało zaprojektowane do druku 3D dużych, wysokowydajnych części w takich sektorach jak lotnictwo, motoryzacja czy przemysł obronny.

Eplus3D zostało założone w 2014 roku będąc spółką zależną od Shining3D – jednego z największych producentów skanerów 3D na świecie. We wrześniu zeszłego roku firmy postanowiły się formalnie rozdzielić, by Eplus3D mogło w całości poświęcić się produkcji maszyn przemysłowych typu MPBF (Metal Powder Bed Fusion) i PPBF (Polymer Powder Bed Fusion), co jest odpowiednikiem metod SLM i SLS.

Firma posiada obecnie dwa zakłady w Pekinie i Hangzhou w Chinach, i inwestuje ponad 20% swoich przychodów w badania naukowe. Po sprzedaniu swoich drukarek 3D do ponad 40 krajów na całym świecie, Eplus3D posiada mnóstwo patentów na wynalazki, patenty na modele użytkowe oraz prawa autorskie do oprogramowania.

Nowa drukarka 3D EP-M450H firmy jest wyposażona w laser światłowodowy o mocy 500 W, z opcją konfiguracji z dwoma laserami, która zapewnia 70% wzrost wydajności druku 3D. Dzięki prędkości skanowania do 8 m/s, EP-M450H oferuje maksymalną szybkość kompilacji 55 cm³/h. Dodatkowo producent twierdzi, że jest w stanie osiągnąć gęstość drukowanych części powyżej 99,9% i odchylenia właściwości mechanicznych poniżej 5%. EP-M450H charakteryzuje się zoptymalizowaną konstrukcją przepływu gazu, która zapewnia skuteczne usuwanie dymu i rozprysków, a wszystko to pomaga uzyskać jednolite i spójne drukowanie 3D.

Po stronie oprogramowania drukarka umożliwia użytkownikom zastosowanie różnych parametrów procesu do różnych sekcji modelu. Na przykład części można podzielić na górną i dolną powierzchnię lub obszary podstawowe i małe obszary, z indywidualnymi ustawieniami dla każdego z nich. System jest również uzupełniany przez własne oprogramowanie do przetwarzania EP-Hatch firmy Eplus3D, które umożliwia użytkownikom wykorzystanie zoptymalizowanych strategii skanowania w celu skrócenia czasu drukowania. Dodatkowo oprogramowanie można zintegrować z oprogramowaniem Siemens NX w celu poprawy wydajności produkcji.

Drukarka 3D EP-M450H została zakwalifikowana do użycia szerokiej gamy proszków metali: stopy tytanu, stal nierdzewną, stal maraging, stopy aluminium, stopy niklu, kobalt-chrom i stopy miedzi.

Źródło: www.eplus3d.com
Zdjęcia: www.eplus3d.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like