W Chicago, w USA trwają właśnie targi stomatologiczne LMT Lab Day. Dziś Formlabs – czołowy producent desktopowych, fotopolimerowych drukarek 3D ogłosił tam nawiązanie ścisłej współpracy z BEGO – wiodącym specjalistą w dziedzinie protetyki i implantologii, w ramach której użytkownicy drukarek 3D The Form 2 i The Form 3 będą mogli korzystać z szerokiej gamy specjalistycznych żywic. Za pomocą materiałów BEGO na urządzeniach Formlabs będzie można drukować m.in. tymczasowe i stałe korony i mosty.

BEGO działa na rynku dentystycznym od 130 lat, a od ponad dwóch dekad specjalizuje się również w obszarze materiałów wykorzystywanych w druku 3D na potrzeby protetyki i stomatologii. Wydruki wykonane z żywic producenta zapewniają doskonałe wyniki estetyczne osiągane w różnych odcieniach, mając równocześnie niską tendencję do odbarwiania lub występowania efektu postarzenia. Cechują się także niską akumulacją płytki nazębnej oraz wysokim komfortem noszenia, dzięki niskiej wrażliwości na zimno i ciepło. Firma posiada w ofercie również własną fotopolimerową drukarkę 3D w postaci Varseo XS.

Protetycy korzystający obecnie z drukarek 3D The Form 2 i The Form 3B będą mogli używać żywic BEGO do drukowania 3D trwałych pojedynczych koron, wkładów, nakładów i licówek oraz tymczasowych koron i mostów. Umożliwia to laboratoriom dentystycznym obniżenie kosztów, przy jednoczesnym podwyższeniu jakości produktu końcowego. Zarówno materiały tymczasowe jak i trwałe będą oferowane w różnych odcieniach i mogą być zindywidualizowane.

Źródło: www.bego.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like