Dassault Systèmes sukcesywnie nawiązauje współprace z najważniejszymi przedstawicielami branży lotniczej – zarówno Airbus jak i Boeing korzystają już z ich rozwiązań.  Producent rozwiązań wspomagania komputerowego nawiązał również współpracę z GE Aviation – poprzez wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE umożliwia gigantowi lotniczemu stymulowanie innowacji i wydajności w całym cyklu życia ich produktów.

Platforma 3DEXPERIENCE pomaga GE Aviation w ciągłej cyfryzacji podejmowanych działań, zapewniającą ciągłość działania i współpracę pomiędzy poszczególnymi działami firmy. Obejmuje to definicję wymagań, projektowanie, analizę, symulację, produkcję, kwalifikację i obsługę rozwoju nowych technologii i technik produkcji. 

GE Aviation nieustaniennie wprowadza innowacje, dążąc do najwyższej wydajności przy najniższych kosztach. Rozwiązanie od Dassault Systèmes udostępnia intuicyjne aplikacje 3D do projektowania, analizy, produkcji i zarządzania danymi w środowisku cyfrowym. Stanowi spójną platformę współpracy do definiowania, udostępniania, przeglądania, integracji, walidacji, realizacji i raportowania, a także oferuje możliwość maksymalizacji usprawnień biznesowych poprzez ciągłość cyfrową od koncepcji do realizacji.

Według Paulo Mancilla, Executive Engineering Leader zakładu GE Aviation, wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE w GE Aviation wspiera stały rozwój innowacyjnych struktur lotniczych dla przemysłu, pozwalając na:

  • Skrócenie cyklów wynikające z intensyfikacji współpracy pomiędzy działem inżynieryjnym a funkcjami łańcucha dostaw; wspólny interfejs użytkownika, który gwarantuje jednolite wrażenie i wspólny cyfrowy punkt odniesienia, dzięki któremu każda zainteresowana strona pracuje nad najnowszymi informacjami w odpowiednim dla niej kontekście. To z kolei umożliwia stworzenie systemy inżynieryjnego opartego o modele.
  • Lepsza widoczność i zoptymalizowane czasy reakcji na żądania klientów wynikające z aplikacji „business intelligence”, które umożliwiają wyszukiwanie informacji w czasie rzeczywistym w celu monitorowania wydajności.
  • Zwiększona produktywność dzięki racjonalnemu zarządzaniu danymi i intuicyjnym funkcjom wyszukiwania, które upraszczają zarządzanie danymi i promują efektywne dzielenie się informacjami ponad granicami.
Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Projekty 3D