Kiedy w 2016 roku Henkel zapowiedział wejście w branżę technologii addytywnych, był to sygnał, że duże, międzynarodowe korporacje dostrzegają w rynku profesjonalnych technologii przyrostowych bardzo duży potencjał. Podejmowane przez niego w kolejnych miesiącach kroki w branży potwierdziły, że Henkel pretenduje do zostania liderem rynku materiałów eksploatacyjnych do druku 3D.

Firma nie wahała się zainwestować wielomilionowych kwot w własne centrum technologii addytywnych, w skład którego wchodzą m.in. specjalistyczne laboratoria, pomieszczenia przystosowane do pracy z urządzeniami pracującymi w technologiach przyrostowych oraz same drukarki 3D. Równocześnie Henkel reaktywował legendarną w branży druku 3D firmę – Loctite, poszerzając tym samym bazę posiadanych marek.

Kilka dni temu Henkel przejął Molecule Corp, start-up ściśle powiązany ze światem technologii przyrostowych, a szczególnie z materiałami eksploatacyjnymi wykorzystywanymi w druku 3D. W portfolio firmy znajdziemy rozwiązania różnorodnym branżom – medycznej, motoryzacyjnej czy lotniczej. Jak mówi Ken Kisner, założyciel i prezes Molecule Corp, ich szeroka oferta materiałów w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem Henkel pozwoli na owocną współpracę, której celem będzie wykorzystywanie druku 3D zarówno w procesach szybkiego prototypowania jak i właściwej produkcji.

Przejęcie Molecule Corp poszerzyło portfel spółek posiadanych przez potentata branży chemicznej, pozwalając mu na ciągłe rozwijanie bazy materiałów i wzbogacanie jej o kolejne, ciekawe pozycje.

Źródło: 3dprintingmedia.network

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować