Wieloletnie doświadczenie Dassault Systèmes oraz najwyższa jakość dostarczanych rozwiązań z dziedziny oprogramowania do projektowania i wizualizacji 3D sprawiają, że usługi świadczone przez firmę cieszą się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Długa lista przedsiębiorstw (m.in. z branży lotniczej czy motoryzacyjnej), które optymalizują procesy produkcyjne dzięki rozwiązaniom Dassault Systèmes wzbogaci się teraz o kolejną pozycję.

Kärcher, niekwestionowany lider produkcji urządzeń i systemów czyszczących (zwłaszcza urządzeń wysokociśnieniowych) już od długiego czasu wykorzystuje aplikacje Dassault Systèmes. W ciągu 2017 roku firma osiągnęła obrót na poziomie 2,5 mld euro i zatrudnia 12 300 pracowników w 67 krajach.

Teraz przedsiębiorstwo ogłosiło wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE w celu digitalizacji istniejących procesów. W dłuższej perspektywie firma będzie starała się o zajęcie pozycji pioniera w dziedzinie dostarczania wydajnych systemów czyszczących, produktów i usług.

Zaimplementowanie przez Kärcher rozwiązania branżowego „Single Source for Speed”, zlokalizowanego na platformie 3DEXPERIENCE ma posłużyć jako narzędzie integrujące procesy rozwoju produktu, usprawniając tym samym wymianę wiedzy i współpracę zespołu pracowników liczącego do 1200 osób. Co więcej, wykorzystanie platformy może pomóc również w ograniczeniu kosztów rozwoju produktu i samej produkcji.

Jak mówi Michael Stritzelberger, wiceprezes Kärcher, w początkowym etapie prac optymalizacyjnych planowane było wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE jedynie w wariancie on-premise, tak aby wzmocnić wydajność, jakość i innowacyjność marki. Jednak dodatkowe korzyści płynące z rozwiązania w ramach platformy zlokalizowanej w chmurze obliczeniowej przekonały producentów do wybrania optymalnej usługi.

Kärcher,wspierając strategię rozwoju całego przedsiębiorstwa koncentruje się na transformacji cyfrowej realizowanej w środowisku chmury obliczeniowej, przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności produkcji i usprawnieniu wdrażania innowacji. Według założeń, kolejnym etapem będzie rozszerzenie zakresu użytkowania platformy 3DEXPERIENCE tworząc cyfrowego bliźniaka (ang. digital twin) dla inżynierii systemu, konfiguracji, produkcji, serwisu posprzedażowego i procesu projektowania opakowań.

Dla przedsiębiorstw zajmujących się produkcją sprzętu przemysłowego szczególnie istotnym aspektem jest zarówno produkcja wysokiej jakości produktów dostosowanych do preferencji klienta, jak i ich serwisowanie w niedługim czasie. Philippe Bartissol, wiceprezes Dassault Systèmes zapewnia, że platforma 3DEXPERIENCE, optymalizująca różne aspekty projektowania i produkcji, jest dedykowana wszystkim firmom, bez względu na ich wielkość. Oprogramowanie zapewnia stabilne środowisko cyfrowe, które obejmuje projektowanie, symulację jak i inżynierię produkcji oraz inżynierię serwisowania.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like