Protolabs, amerykański dostawca cyfrowych usług produkcyjnych, uruchomił usługę natychmiastowego projektowania do analizy możliwości wytwarzania addytywnego (DfAM – Design for Additive Manufacturability). Zautomatyzowane sprzężenie zwrotne umożliwia inżynierom optymalizację projektów przeznaczonych do produkcji na drukarkach 3D, zanim zlecą ich wydrukowanie. Według firmy pomaga to przyspieszyć rozwój produktu i uniknąć niepotrzebnych kosztów poprzez wczesne wprowadzanie poprawek projektowych.

Protolabs działa w branży e-commerce oferując formowanie wtryskowe, obróbkę CNC, druk 3D i wytwarzanie blach dla klientów na całym świecie. Firma obsługuje klientów, korzystając z własnych możliwości produkcyjnych, a przy pomocy przejętej w styczniu 2021 r. holenderskiej firmy Hubs również za pośrednictwem sieci firm partnerskich.

„Protolabs był jedną z pierwszych firm zajmujących się produkcją cyfrową, która wprowadziła zautomatyzowaną analizę możliwości produkcyjnych dla formowania wtryskowego i frezowania CNC, która szybko stało się niezbędne dla naszych klientów podczas iteracyjnego procesu projektowania” — powiedział Oleg Ryaboy, dyrektor ds. technologii w firmie Protolabs. „Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasz pakiet projektowy dotyczący możliwości produkcyjnych o druk 3D, aby klienci mogli skorzystać z tej samej szybkości i korzyści w zakresie redukcji kosztów”.

Analiza DfAM jest dostępna dla części przesłanych online dla dowolnej technologii druku 3D z tworzyw sztucznych i metali oferowanych przez firmę. Oferty wysyłane do użytkowników obejmują analizy, które podkreślają potencjalne zalecenia dotyczące możliwości produkcyjnych dotyczące cienkich ścian, małych szczelin i części, które przekraczają ograniczenia dotyczące maksymalnych rozmiarów.

Uruchomienie aplikacji rozszerza zautomatyzowany system DfAM firmy, dostępny również za pośrednictwem cyfrowej sieci partnerów produkcyjnych w Hubs.

„Nasze możliwości DfAM znacznie poprawiają jakość wyceny druku 3D, umożliwiając klientom łatwe korzystanie z naszej szerokiej oferty technicznej. Jestem zachwycony pierwszą reakcją klientów” — powiedział Rob Bodor, prezes i dyrektor generalny Protolabs.

Protolabs oferuje również druk 3D z silikonu w wielu poziomach twardości Shore-A. Materiał to w 100% czysty silikon, który jest biokompatybilny i funkcjonalny w szerokim zakresie temperatur. Na początku tego roku firma wprowadziła również wygładzanie parowe dla wybranych materiałów. Protolabs twierdzi, że dodanie możliwości projektowania i produkcji w ramach druku 3D jest częścią większego dążenia firmy do zapewnienia klientom większych możliwości produkcyjnych w 2023 roku.

Źródło: www.protolabs.gcs-web.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like