Włoskie Roboze – producent wysokotemperaturowych drukarek 3D typu FDM / FFF, ogłosił dziś wprowadzenie do oferty nowego, super-wytrzymałego materiału eksploatacyjnego – Helios PEEK 2005. Jest to kompozyt wysokowydajnego tworzywa PEEK i ceramiki. Nowy filament zapewnia większą stabilność w wysokich temperaturach i według Roboze, zapewnia wyższą wydajność niż analogiczne kompozyty, wypełnione włóknem węglowym lub szklanym. Helios PEEK 2005 ma być idealnym materiałem do produkcji elementów o złożonej geometrii, charakteryzujących się cienkimi ściankami.

Monokrystaliczny charakter mieszanki eliminuje granice ziaren i minimalizację defektów krystalograficznych, maksymalizując skuteczność filamentu w zastosowaniach aplikacyjnych. Ma to również istotne znaczenie dla skrócenia czasu wprowadzania produktów na rynek przez użytkowników końcowych, ponieważ czas obróbki końcowej jest o ponad 60% niższy w porównaniu z innymi superpolimerami i kompozytami. Ze względu na samoistnie niską przewodność cieplną wypełnienia ceramicznego, Helios PEEK 2005 wykazuje wysokie właściwości termoizolacyjne nawet przy ekspozycji na temperatury pracy powyżej 170°C. Części drukowane są lekkie, mają niską przewodność elektryczną i są odpowiednie do zastosowań, w których charakterystyka izolacji jest podstawowym wymogiem technicznym.

Roboze sukcesywnie stara się znajdywać rozwiązania technologiczne, w celu zastąpienia tworzywami sztucznymi metalu. Nowy filament Roboze będzie dostępny w marcu na Roboze 3D Parts Marketplace – usłudze drukowania 3D na żądanie firmy. Tym samym części z materiału Helios PEEK 2005 można zamawiać przez sieć wyspecjalizowanych partnerów firmy, z siedzibami na całym świecie i wyposażonych w technologię druku 3D Roboze.

Źródło: www.roboze.com
Zdjęcie: www.roboze.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzezone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like