Siemens, międzynarodowy koncern technologicznych, od wielu lat nie tylko korzysta z rozwiązań z zakresu technologii przyrostowych, ale stara się dzięki nim wdrażać innowacje w swoich zakładach produkcyjnych. Niedawno pisaliśmy, że HP połączyło siły z Siemensem, aby zaoferować „zintegrowane” rozwiązanie do wytwarzania przyrostowego dla firm produkcyjnych, rozwój druku 3D następuje jeszcze szybciej. Zawarta współpraca w pewnym stopniu doprowadziła do rozpoczęcia zupełnie nowego projektu Siemens, czyli Additive Manufacturing Network.

Czym jest Additive Manufacturing Network? To oparte na chmurze obliczeniowej rozwiązanie, wspierające kooperację inżynierów i dostawców w zakresie tworzenia części drukowanych 3D. Platforma jest efektem współpracy Siemens, Decathlon, HP i Materialise i została stworzona w celu akceleracji wdrażania rozwiązań z dziedziny druku 3D w przemyśle.

Jak mówi Zvi Feuer, starszy wiceprezes ds. inżynierii produkcji w Siemens Digital Industries Software, firmy, rozumiejąc złożoność wymagań i potrzeb branży stworzyły platformę, która ma ułatwiać wdrażanie rozwiązań z zakresu technologii przyrostowych. Proponowane przez nich modułowe rozwiązanie ma umożliwić digitalziację pełnego ekosystemu produkcyjnego, który będzie w sobie zrzeszał dostawców, klientów oraz pozostałych interesariuszy procesu produkcyjnego.

Co ważne, rozwiązanie znalazło już zastosowanie w warunkach produkcyjnych. Decathlon, francuski lider sprzedaży produktów sportowych, wdrożył platformę w celu zarządzania zarówno procesami wytwarzania addytywnego, jak i skalowaniem produkcji. Natomiast dla firmy Siemens rozwiązanie jest pomocne w spełnianiu rygorystycznych wymagań dotyczących bezpieczeństwa, dostępności i zgodności z przepisami.

Projekt Additive Manufacturing Network przyczynił się równocześnie do zacieśnienia współpracy pomiędzy Siemens a HP. Rob Mesaros z HP dodaje, że firmy mają wspólny cel, którym jest przyspieszenie wdrażania produkcji cyfrowej w produkcji, co przełoży się na dostarczanie klientom produktów spełniających najwyższe standardy jakości.

Wszyscy zainteresowani rozwiązaniami z zakresu technologii addytywnych Siemens mogą spotkać przedstawicieli firmy na trwających obecnie targach Formnext. Stanowisko znajduje się na miejscu D81, w hali 12.1.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Projekty 3D