Dla Sinterit rok 2020, mimo wszelkich trudności spowodowanych pandemią, jest czasem intensywnego rozwoju i rozszerzania możliwości firmy. Krakowski producent przedstawił trzy nowe urządzenia, dzięki którym korzystanie z ich drukarek 3D będzie jeszcze łatwiejsze i bardziej przystępne.

Firma popularność zawdzięcza swoim autorskim drukarkom 3D, które łączą w sobie desktopowy rozmiar z technologią SLS, która, jak dotąd, zarezerwowana była dla branży przemysłowej. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów zespół Sinterit przedstawił kompatybilne z ich ekosystemem wytwórczym urządzenia peryferyjne, które pomogą w tym, aby proces był czystszy i szybszy.

Jak mówią przedstawiciele firmy, premiera ich nowych rozwiązań w czasie pandemii jest wynikiem postępowania z wcześniej ustalonym planem, co stanowi dowód, że dynamiczny wzrost firm jest możliwy również w tak specyficznej sytuacji.

Sinterit ATEX to specjalistyczny odkurzacz, który pozwala na łatwe i czyste zebranie niespieczonego proszku. Tym, co odróżnia urządzenie Sinterit od innych, dostępnych rozwiązań jest certyfikat ATEX, który pozwala na bezpieczną pracę z proszkami używanymi do druku 3D w technologii SLS. Kompatybilnym do Sinterit ATEX rozwiązaniem jest cyklon, który pozwala na oczyszczenie i ponowne użycie niewykorzystanego materiału, co pozwala na oszczędność kosztów oraz czasu.

sinterit

Grzegorz Głowa, dyrektor techniczny w Sinterit tłumaczy, że ich priorytetem było stworzenie rozwiązania spełniające wszystkie wymogi oprzyrządowania dedykowanego dla technologii SLS. Inwestycja w odkurzacz wraz z separatorem pozwala na lepsze zarządzanie materiałem, a w połączeniu z krótkim czasem trwania procesu to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu.

sinterit
Proces odzyskiwania niespieczonego proszku, dający możliwość jego ponownego wykorzystania

Sandblaster XL – nowa, powiększona wersja piaskarki, opracowana z myślą o użytkownikach urządzeń PRO, którzy drukują 3D elementy o większych rozmiarach. Sandblaster XL wyposażony jest w dwie osobne dysze oraz dwukrotnie większą przestrzeń roboczą w porównaniu do oryginalnej wersji urządzenia. Urządzenie wyróżniają także dodatkowe funkcje , takie jak ulepszone źródło światła, mocniejsze dysze czy ulepszona warstwa ochronna PE.

sinterit

Sinterit Platform, czyli podest, który pozwoli na ergonomiczną pracę z drukarką 3D. Nowa platforma Sinterit sprawia, że obsługa zarówno Lisa, jak i Lisa PRO jest wygodniejsza i pozwala na mobilność. Wysokość została dostosowana w taki sposób, aby zarówno druk 3D jak i prace konserwacyjne były ułatwione – zestaw ma dwie wysokości nóg, w zależności od potrzeb – wyższe dla Lisa i niższe dla Lisa PRO.

sinterit
Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like