Ciągłe parcie do przodu przez Zortrax nie może już nikogo dziwić, na każdym kroku firma potwierdza swoją konsekwencję w działaniu. W marcu ubiegłego roku firma ruszyła z emisją własnych obligacji na GPW, co było zalążkiem dążeń przedsiębiorstwa do przekształcenia formy działalności w spółkę akcyjną.

Zortrax w swoim serwisie poinformował, że 2 lipca rozpocznie zapisy na akcje serii C w ramach pre-IPO, czyli będzie to emisji akcji z przeznaczeniem na rynek prywatnych inwestorów. Cena jednej akcji została ustalona na kwotę 32,50 zł, wyemitowane zostanie 162500 o łącznej wartości 5,3 mln zł z czego jedynie 46388 akcji zostanie przeznaczone do transzy publicznej, reszta skierowana jest do posiadaczy obligacji firmy. Zapisy na akcje zostaną zamknięte 14 lipca o godzinie 18:00, przydział akcji został zaplanowany na 16 lipca.

Inwestorzy, którzy wierzą w powodzenie Zortrax na giełdzie muszą przeznaczyć na ten cel przynajmniej 5200 zł ponieważ minimalna ilość zapisu na akcje to 160 sztuk w transzy publicznej. Warto podkreślić, że osoby chcące zainwestować w tą serię ponoszą zwiększone ryzyko swojej inwestycji, gdyż dopiero debiut firmy na Giełdzie Papierów Wartościowych przewidziany na rok 2016 zweryfikuje zainteresowanie tym przedsiębiorstwem oraz w pewnym stopniu całą branżą przez poważnych graczy.

Źródło: zortrax.pl
Grafika: [1]

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like