3D CENTER i 3YOURMIND uruchamiają nową platformę pośredniczącą w usługach druku 3D

0

Pochodzący ze Szwecji 3D Center – dostawca kompleksowych rozwiązań opartych o metody przyrostowe oraz niemiecki producent oprogramowania 3YOURMIND nawiązali współpracę, w zakresie której stworzą nową platformę on-line dla usług i planowania produkcji wykorzystujących druk 3D. Projekt jest dedykowany dla przemysłowych drukarek 3D i ma za zadanie usprawnić procesy projektowania i drukowani 3D w modelu B2B.

Co do zasady, platforma ma swoich charakterem być bardzo zbliżona (identyczna?) do holenderskiego 3D Hubs. Właściciele przemysłowych drukarek 3D będą mogli dzielić się swoją wiedzą i możliwościami produkcyjnymi, z kolei użytkownicy – klienci platformy będą mogli przetestować różne technologie przyrostowe oraz typy maszyn przed dokonaniem inwestycji w zakup własnych.

Podobnie jak w 3D Hubs, użytkownicy będą mogli przesłać plik do druku 3D na platformę, wybrać technologię, materiał oraz szereg innych, typowych dla tego typu usług parametrów technicznych. Efektem będzie automatyczna wycena wygenerowana przez platformę na podstawie algorytmu i danych przekazanych przez dostawcę technologii wraz z jego lokalizacją.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply