Farsoon – chiński producent drukarek 3D do metalu, ogłosił wprowadzenie na rynek nowej maszyny – FS273M. Oparta na wprowadzonej w 2015 r. drukarce 3D FS271M, posiada szereg aktualizacji, które mają usprawnić prac oraz zapewnić lepszą produktywność i efektywność kosztową.

Model FS271M jest dostępny z opcją pojedynczego i podwójnego lasera spiekającego, co ma poprawić prędkość druku 3D do dwóch razy w porównaniu z konfiguracją z jednym laserem. Obszar roboczy wynosi 275 × 275 × 355 mm dzięki czemu drukarka 3D doskonale nada się do produkcji większych ilości części. Maszyna posiada otwarty system materiałowy, pozwalając użytkownikom na stosowanie szerokiej gamy proszków metalicznych.

Farsoon Technologies zostało założone w 2009 roku przez dr. Xu Xiaoshu – eksperta od technologii druku 3D spiekania laserem, stając się jest jednym z pionierów w tym obszarze w Chinach. Pierwszym istotnym sukcesem firmy była umowa z rządem chińskim na stworzenie i zarządzanie pierwszym, narodowym laboratorium druku 3D. Farsoon współpracował ponadto z francuskim Prodwaysem przy produkcji maszyn drukujących w technologii SLS oraz z BASF’em przy tworzeniu nowego materiału do druku 3D wykorzystywany w SLS – PA6.

Źródło: www.farsoon.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like