Microsoft opublikował kilka dni temu najnowszą wersję swojego flagowego produktu z okienkami – Windows 8.1. Update, dostępny w 37 językach, można pobrać za darmo w ponad 200 sklepach a dodatkowo kupić również jego wersję pudełkową. Niby nic szczególnego, ot jakiś tam update wersji Windows’a używanej przez niecałe 7% polskich Internautów ALE … Microsoft wprowadził w najnowszej wersji kilka ciekawych funkcjonalności skierowanych do posiadaczy drukarek 3D.

Wśród wspomnianych nowości, związanych z najbliższym nam tematem, jakie wprowadzone zostały do nowego Windows’a, warto wspomnieć o wbudowanym wsparciu dla drukarek 3D – dzięki temu rozwiązaniu drukowanie 3D będzie jeszcze łatwiejsze. System ma bez problemu współpracować z drukarkami największych firm takich jak m.in. MakerBot czy Formlabs. Dodatkowo, co może być nawet bardziej zaskakujące, Microsoft udostępnia API do budowy przez użytkowników własnych aplikacji do druku 3D.

Na konferencji prasowej w Taiwanie przedstawiciel Microsoft podzielił się informacją o współpracy z trzema największymi na rynku drukarek 3D – 3D Systems Corp, Stratasys Ltd i ExOne Co oraz nie wykluczył kooperacji z kolejnymi.

Microsoft wkroczył na rynek druku 3D nie bez powodu – zarządzający zauważyli, że rynek ten ma duży potencjał wzrostowy i warto odkroić sobie kawałek tego tortu … jak zwykle, jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze 😉 Miejmy nadzieję, że wsparcie dla druku 3D, które zostało wdrożone w najnowszym Windows 8.1 będzie naprawdę użyteczne a sam system przyniesie jak najmniej, znanych i lubianych przez wszystkich „blue screen’ów” 😉

blue screen
Źródło: www.wikipedia.org

Źródło: www.3ders.org

Agnieszka Goławska
Z zawodu i wykształcenia związana z branżą marketingu i IT.

  3 Comments

  1. Wbudowanym wsparciu, czyli? Bo nie do końca rozumiem 🙂 Dadzą sterowniki, hosta, slicera, czy jak? 🙂

   1. Z tego co tłumaczy Microsoft będzie się to odbywało tak – tworzymy projekt w programie do projektowania 3D, klikamy 'drukuj’ i voilà – projekt się drukuje 🙂

  2. Myślałem, że już testowaliście nowego windowsa pod tym kątem ;/

  Comments are closed.

  You may also like