MakerBot wypuszcza najnowszą wersję MakerBot Mobile w wersji 2.1 na iOS i Androida

0

Droga ku popularyzacji niskobudżetowych drukarek 3D wśród szerokiego grona użytkowników indywidualnych wiedzie przez oprogramowanie oraz automatyzację jak największej ilości czynności związanych z wypuszczeniem wydruku. Chociaż proces druku 3D w technologii FDM wciąż pozostanie dla wielu osób niezwykle skomplikowaną technologią, łatwe i proste zarządzanie drukarką 3D z pewnością otworzy ją na szerszą grupę odbiorców. 3D Systems i MakerBot zrozumieli to już dawno temu, prezentując w styczniu 2014 roku na targach CES w Las Vegas pierwsze wersje nowych systemów pracy z premierowymi wówczas drukarkami 3D – Cube 3 i Cube Pro oraz MakerBot 5th, Mini i Z18. Dziś przechowywanie projektów 3D w chmurze, czy obsługa urządzenia z poziomu smartfona są w ich przypadku niedościgłym przez konkurencję standardem. Teraz MakerBot wypuszcza najnowszą wersję swojej aplikacji mobilnej MakerBot Mobile w wersji 2.1, która ulepsza i usprawnia dotychczasowe funkcjonalności.

Praca z drukarką 3D za pomocą aplikacji mobilnej wnosi ją na zupełnie inny poziom. Wszystkie modele 3D z ajkich korzystamy lub chcemy skorzystać są wgrywane za pomocą aplikacji webowej do chmury, gdzie mamy do nich dostęp z dowolnego urządzenia – smartfona, tabletu lub komputera. Możemy nie tylko zdalnie uruchamiać wydruki, lecz również mamy stały podgląd na to jak się drukują, ile pozostało czasu do końca wydruku etc.? Wiąże się to z pewnymi ograniczeniami (np. drukarka 3D i urządzenie mobilne, z którego korzystamy musi być w tej samej sieci WiFi), niemniej jednak jest wciąż bez porównania łatwiejsze i przystępniejsze niż tradycyjne uruchamianie wydruku z karty SD, lub z poziomu komputera po USB.

Najnowsza aktualizacja MakerBot Mobile została udostępniona od razu na iOS i Androida. Posiada ona następujące funkcjonalności:

  • pobieranie i wypuszczanie o druku 3D modeli bezpośrednio z biblioteki modeli w chmurze (MakerBot Cloud Library)
  • szybki dostęp do biblioteki Thingiverse i wybieranie modeli do druku 3D z poziomu specjalnej aplikacji mobilnej
  • monitorowanie, pauzowanie i wstrzymywanie wydruków bezpośrednio z poziomu smartfona (funkcjonalność działa wyłącznie wewnątrz tejsamej sieci WiFi)
  • otrzymywanie powiadomień o zakończeniu cięcia modeli przez oprogramowanie.

MakerBot Mobile 03

MakerBot Mobile 2.1 działa wyłącznie na najnowszej generacji drukarek 3D MakerBota -Replicator 5th. Użytkownicy wciąż bardzo popularnych Replicatora 2 i 2X będę zmuszeniu obsługiwać swoje drukarki 3D manualnie.

MakerBot Mobile 02

Źródło: www.makerbot.com

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.