Nowy ręczny skaner 3D od XYZprinting za 199€, wyposażony w technologię RealSense Intela

0

Tajwańska firma XYZprinting to jeden z liderów dynamicznie rozwijającego się rynku niskobudżetowych drukarek 3D na świecie. Producent tanich drukarek 3D drukujących w technologii FDM z serii da Vinci oraz najtańszych drukarek 3D drukujących z żywic światłoutwardzalnych Nobel, osiągnęła w tym roku szereg kamieni milowych, co postawiło ją w absolutnej czołówce niskobudżetowej branży druku 3D. Począwszy od nawiązania współpracy z chińskim Lenovo, poprzez wstawienie swoich produktów do oferty amerykańskiego Walmartu, a skończywszy na integracji z Windowsem 10 – XYZprinting działa globalnie, stopniowo umacniając swoją pozycję. Kolejny produkt jaki firma zamierza wprowadzić na rynek tylko to potwierdza. Już wkrótce do sprzedaży trafi, mały, ręczny skaner 3D, wykorzystujący technologię Intela.

Rynek skanerów 3D jest mocno zdywersyfikowany. Z jednej strony mamy profesjonalne skanery 3D, które są bardzo drogimi urządzeniami, do obsługi których niezbędne jest równie drogie oprogramowanie – a z drugiej strony, na rynku są dostępne tanie alternatywy w postaci Sense z 3D Systems, Digitizer z MakerBota, czy Fuel 3D ze Scanify. Skaner 3D XYZprinting zdecydowanie celuje w drugą grupę urządzeń, próbując – jak to ma w swoim stylu, stać się najtańszym urządzeniem w swojej klasie.

Skaner 3D prezentowany na niedawnych targach elektroniki IFA w Berlinie ma kosztować 199€, co uczyni go bezkonkurencyjnym w tym obszarze. Przechwytywany obraz będzie od razu w pełnym kolorze, jednakże obszar jaki będzie można nim objąć wyniesie zaledwie 60 x 60 x 30 cm. Skaner 3D będzie ponadto cechował się dużą prędkością skanowania oraz zostanie wyposażony w proste i intuicyjne oprogramowanie.

Skaner 3D XYZprinting 01

Jednakże jego najważniejszą cechą będzie RealSense – technologia Intela, która de facto odpowiada za cały proces skanowania 3D w tym urządzeniu. Dzięki niej, urządzenie będzie w stanie przechwytywać do 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 1 mm. To niewiele jak na urządzenie tego typu, ale biorąc pod uwagę cenę, trudno będzie dziś znaleźć na rynku znaleźć coś o lepszych parametrach technicznych.

Minusem rozwiązania jest konieczność korzystania z niego przez kabel USB, na komputerach wyposażonych w system operacyjny Windows 8.1 lub wyższy oraz… procesor Intela 4-tej generacji.

Źródło: www.3dprint.com
Grafika: [1] [2]

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.