MyMiniFactory, jeden z wiodących serwisów z darmowymi plikami stl otwiera się na współprace z kolejnymi firmami – od niedawna użytkownicy mogą pobierać oficjalne figurki od Rovio, związane z kultową serią Angry Birds (obecnie dostępnych jest 7 figurek, jednak kolekcja sukcesywnie się powiększa). Od teraz na portalu na oficjalnym koncie Cartoon Network dostępne są również oficjalne figurki z kultowej już kreskówki “Pora na przygodę” – a to dopiero początek…

Z opisu umieszczonego na profilu Cartoon Network możemy wywnioskować, że już niebawem pojawią się tam również modele z innych animacji – wśród nich “Niesamowity świat Gumballa”, “Ben 10”, czy “Atomówki”… Ciekawe, czy doczekamy się też kolejnych modeli inspirowanych postaciami z Adventure Time?

Co ciekawe, w przeciwieństwie do Disneya i akcji z starwarsowymi modelami, Cartoon Network nie ma zamiaru usuwać wszystkich, nieautoryzowanych projektów tworzonych przez fanów serii. Wręcz przeciwnie – w zakładce kolekcje na oficjalnym profilu znajdziecie więcej projektów zarówno postaci jak i przedmiotów, których wydruki 3D mogą posłużyć m.in. jako cosplayowe elementy. Według mnie, nawiązywanie relacji z fanami, poprzez dawanie możliwości wykazania się swoimi umiejętnościami to świetny ruch ze strony Cartoon Network.

Cartoon Network wspiera również projekty tworzone przez swoich fanów

Jeśli chodzi o dostępne modele to ich pobranie jest możliwe na terenie Europy, Bliskiego Wschodu a także w Afryce. Fani kreskówki mają do wyboru trzy postacie: psa Jake’a, Królewnę Grudkowego Kosmosu oraz Marcelinę Królową Wampirów. Wszystkie z nich zostały wykonane z taką dbałością o szczegóły, że trudno zdecydować się tylko na jedną, prawda?

My Mini Factory zachęca do publikowania kreatywnych zdjęć wykonanych wydruków 3D – we współpracy z Cartoon Network zapowiedziany został konkurs, w którym do zgarnięcia będą szpule filamentu. Modele dostępne do pobrania pod tym linkiem.

Źródło: myminifactory.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować